PLS : Mladost - Timok 0:0

06.06.2013 Miroslav Todorović

U susretu bez rezultatskog imperativa, Mladost i Timok podelili su bodove, igrajući bez golova. Trener Lučanaca dosta je promenio standardni sastav i šansu pružio rezervistima koji su bili konkretniji protivnik od Zaječaraca ali nisu iskoristili nekoliko povoljnih prilika, pa je mreža gostiju ostala netaknuta. Prvu dobru akciju domaći su izveli u 9. minutu, međutim Lazović je loše šutirao sa 7-8 metara, iskosa sa desne strane. Nova šansa usledila je par minuta kasnije. Gavrić je uputio udarac sa tridesetak metara ali je vratar Timoka Jovanović loptu izbacio u korner. Isti igrač nije iskoristio najpovoljniju situaciju za Mladost u prvom delu, kada je mlako šutirao sa nekih 12-13 metara, i ako je bio neometan. Igrao se 23. minut. Kako je susret odmicao, tempo je padao, pa pravih prilika nije ni bilo do odlaska na odmor. Početkom drugog dela usledio je pritisak Lučanaca.

Avramović izvodi slobodan udarac u 51. minutu

Najpre je Avramović pogodio spoljni deo mreže iz slobodnog udarca sa 25 metara u 51. minutu, da bi minut kasnije Protić propustio da realizuje „zicer“. Izbegao je ofsajd poziciju, prevario čuvara i onda sa svega 7-8 metara loptu poslao iznad gola. Gosti su uzvratili preko Miloša Filipovića u 57. minutu. Neugodan udarac sa ivice kaznenog prostora, završio je pored leve stative gola domaćih. Dva minuta nakon toga, vezista Mladosti Nemanja Stojanović pogađa stativu, udarcem sa distance. Uspevaju gosti da se konsoliduju i priprete preko agilnog Marka Jankovića, petnaest minuta pre kraja ali njegov pokušaj završava u naručju opreznog Prekovića. Dobru priliku imao je i Bjedov u 79. minutu, no nije pogodio okvir gola sa desetak metara, iskosa sa leve strane. Pokušali su Lučanci da dođu do gola u finišu susreta i stvorili dve povoljne situacije. Nakon kornera u 86. minutu, lopta dolazi do Igora Filipovića, koji šutira sa 10-11 metara ali Jovanović odlično interveniše i otklanja opasnost. Na isteku 90. minuta, ponovo šansa u režiji izabranika Ljubiše Dmitrovića i ponovo posle udarca iz ugla. Dobro je glavom tukao Nemanja Stojanović ali je golman Timoka uspeo, uz pomoć prečke, da ukroti i ovaj pokušaj. Koji trenutak kasnije arbitar Nikola Miladinović iz Jagodine, označio je kraj duela, čime je stavljena tačka na sezonu 2012/2013 a oba rivala ispunila su svoj prevashodni cilj sa početka takmičenja, opstankom u društvu drugoligaša.