Mladost
Sloboda

Maradičani sigurni na svom terenu

15.09.2014 Dario Kostić

U drugom kolu Opštinske lige Stara Pazova - Indjija u Maradiku sastali su se stari dobri rivali, a kao i prošle godine u Maradiku nastavljaju da padaju golovi na sve strane, pa se to desilo i juče gde je palo 6 golova. U prvih 15- ak minuta utakmice bez šansi i nekih napada koje bi uzrokovale neku dobru šansu, ali u 16. minutu faul za goste iz Novi karlovaca sa razdaljine od 20 metara. Posle odluke glavnog sudije da svira faul za goste igrači Sloge su nasrnuli na sudiju i bili veoma besni na njegovu odluku, a to su pametno iskoristili fudbaleri Poleta i izveli odmah slobodnjak, tako što su uposlili svog napadača koji nije imao težak posao sa oko 11 metara za 0:1 u 16. minutu. Ovo je bio težak udarac za igrače Sloge koji nisu imali rešenje sa koje strane da napadnu, a na njihovu sreću ni Polet nije bio bolji. Igrao se tvrd fudbal sa mnogo faulova i prekida, pa je to rezultiralo da glavni sudija podeli nekoliko žuti kartona, a jedan od od njih je bio i u 35. minutu za S. Radoševica fudbalera Maradičke Sloge. Vrebali su Maradičani da prodje koja lopta kroz sredinu prema svojim napadačima, a jednu stopostotnu priliku nije iskoristio D. Janjanin u 40. minutu. Imao je šansu jedan na jedan sa golmanom i mogao je da ga zaobidje, ali je ipak odlučio da šutne i lopta je završila pored same desne stative, pa je rezultat ostao isti do kraja prvog poluvremena. Vredi napomenuti jako loše sudjenje glavnog sudije i jednog linijskog sudije, koji su dosta uticali da u prvom poluvremenu više gledamo medjusobne rasprave na terenu nego fudbala.

Drugo poluvreme je neka sasvim druga priča, a počelo je i više neko dobro za domaćine. Slobodan udarac za Slogu, a slobodnjak naravno izvodi junak prošle utakmice u Surduku, a ovog puta nije bio tako precizan, ali je bilo dovoljno da zatrese mrežu gostiju, pa su domaćini poravnali rezultat u 50. minutu golom  Filipovića. Posle izjednačenja, publika se digla na noge, a Maradičani su dobili samopouzdanje, koje na njihovu žalost nije dugo trajalo, pa su u jednoj polu-kontri gosti poveli preko Dušana Starca, zvanog Rus u 54. minutu. Opet su gosti poveli, ali to vodjstvo nije dugo trajalo i posle greške u odbrani gostiju snašao se odlično D. Višnjić, i poravnao rezultat na utakmici u 60. minutu na 2:2. Nastavilo se igrati veoma grubo, pa su treneri morali praviti neke izmene da ne bi došlo do situacije da pojedini igrači dobiju crveni kartona. Moglo bi se reći da se to najviše isplatilo domaćinima, jer ulaskom L. Djokića, bivšeg igrača FK Krušedol dosta toga se promenilo na sredini terena. U 64. minutu fenomenalan udarac pomenutog Djokića iz Beške, sa oko 25 metara rezultovalo je pogotkom za domeće i prvo vodjstvo na meču za 3:2. Posle ovog preokreta gosti su sve karte bacili u napad,  što je domaćima omogućilo više prostora da organizuju prave kontra napade, ali nisu to znali da iskoristite. U 83. minutu je rešeno ko uzima  sva 3 boda, jer se još jednom sa veće razdaljine rezervista L. Djokić upisao po drugi put u  listu strelca za konačnih 4:2. Do kraja meča  bez pravih prilika, a Maradičani su ovom pobedom pokazali da će biti i ove godine pri samom vrhu tabele, dok je ovo Poletu drugi uzastopni poraz, i to baš protiv direktni konkurenata za prvo mesto.