Pobeda 1976
0 0 pre 7 godina
1 komentara
Michko
Борац – Слога (К) 2:4 (2:2) Стрелци : 0:1 Стојановић 13 минут,1:1 Златановић 19 минут,2:1 Златановић 32 минут, 2:2 Милијић 36 минут,2:3 М.Анђелковић 64 минут,2:4 Тодоровић 91 минут Комшијски дерби и један од дербија 32.кола протекао је у коректној атмосфери.Гости од самог старта крећу офанзивно и већ у другом минуту преко Стојановића погађају пречку.У петом минуту домаћи су могли до вођства.Одлично је био упошљен Павић али Адамов ногом избацује у корнер.А онда шок за домаће у 13 минуту.После једног ударца из угла у гужви се најбоље сналази Стојановић и доводи Корманце у вођство.Није дуго трајало то вођство.Данас по најбољи актер на терену и капитен домаћих Златановић постиже еврогол са преко 20 метара у 19 минуту.Адамов је био немоћан.Само пет минута касније шансу за домаће пропушта Војиновић.А онда у 32 минуту потпуни преокрет.Слободан ударац са неких 25 метара извео је Златановић.Не баш јак ударац вара Адамова и сигурну лопту пропушта кроз ноге за велико славље домаћих.Радост је трајала само 4 минута.Опет корнер за госте Пејчиновић лоше боксује право на ногу Милијићу коме није било тешко да поравна резултат. У другом полувремену малтене је играо само један тим.Домаћин је покушавао на све начине да остане непоражен.Али недостатак физичке спреме,неискуство појединих младих играча,велика температура (јер се играло у преподневном термину) су учинили своје.Гости крећу на све или ништа и у првих 15 минута стварају неколико добрих прилика преко Јанковића,Јанаћковића, Анђелинковића и Пешића али су шутеви ишли преко гола или је Пејчиновић спашавао свој гол. У 64 минуту се десио још један преокрет.Јанковић је одлично центрирао а Милан Анђелковић одлично скаче и главом постиже погодак.Пејчиновић је парадом само улепшао погодак.До краја утакмице домаћи нису успевали да дођу до гола гостију, а гости су у судијској надокнади и опет после корнера преко резервисте Тодоровића потврдили победу. Милан Милојевић