04.08.2013 Vinko Janković

Sombor: Radnički (S) - Stanišić u finalu prvog memorijala u Šikari

U finalu prvog memorijalnog turnira "Marijan Antičević-Maki" koji se igra u Šikari kraj Sombora u spomen na dugogodišnjeg fudbalera i trenera kluba iz ovog izletničkog naselja, naći će se somborski trećeligaš Radnički i Stanišić iz istoimenog mesta.Somborci su izborili finale jednom ubedljivom pobedom nad ekipom BSK iz Bačkog Brestovca , od 7:0, a stanišićani su , u jednoj uzbudljivoj i krajnje neizvesnoj utakmici, savladali domaći sastav,rezultatom 3:2. Po veoma sparnom i toplom vremenu, pred oko stotinjak gledalaca, odigrano je polufinale na I Memorijalnom turniru i svi mogu biti zadovoljni viđenim na igralištu OFK Šikare. U prvoj utakmici dana , Radnički i BSK iz Bačkog Brestovca, su oprezno počeli svoj susret po velikoj vrućini, i u većini trajanja prvoga poluvremena se činilo da su ekipe podjednake, mada su brestovčani pali u poslednjih pet minuta prvog poluvremena i tada je do izražaja došla bolja pripremljenost sastava koji vodi Željko Račić, i nadmoć somboraca je počela da se realizuje golovima Makara u 40 i Romića , tri minute kasnije. Nastavak susreta obeležile su zamene igrača u oba sastava, gotovo cele postave. Početak efikasnosti somborskog sastava, započet je golom Lučića u 50 minutu, a dvanaest, odnosno četrnaest minuta kasnije, sa svoja dva gola mladi Kovačević je doveo svoj tim do vođstva od 5:0. U 66 minutu Šveljo postiže šesti gol, a svoj treći, i sedmi na utakmici ,Kovačević daje u 73. minuti.Nemoćni brestovčani, do kraja su samo čuvali gol , da nedožive veću katastrofu, a razigranim igračima iz Sombora ponestalo je motivacije da bi još ubedljivije do kraja dotukli slabijeg rivala. Ovu utakmicu su vodile sudije iz Sombora , a predvodio ih je Nastasić, i sa svojim pomoćnicima Lukićem i Bečanovićem, dobro je obavio svoj deo posla. Za Radnički su igrali : Stanković,Končar, M. Baljak,Vidović, Špehar,Major, Josović, Matijević, Faber, Romić i Makar. Još suigrali : Pavasović,Hoscieslavski, Purić,Šveljo, Z. Baljak,Lučić, Milenković, Milanović,Kukić, Kovačević i Vukašinović. BSK : Stojanović, Bagić, M. Božić,Popović,N. Božić, Pelengić,Petreš,Korać,Ganić, Rajković, Rkić. Još suigrali : Vukobratović, Marinković, Beljanski, Petrilić, Čolić, B: Vukobratović,Čurčija, Milenković,Cvetićanin, Stanković i Igor. Druga polufinalna utakmica turnira igrana je u malo boljim uslovima jer su krošnje od visokog drveća okolo igrališta pravile hlada igračima, i njima je bilo malo lakše trčati, a i protivnici su imali podjednako malade postave , dosta ujednačene.Već u trećem minutu Mišković je svoju ekipu doveo u vođstvo od 1:0, a izjednačio je A. Jagodić golom sa bele tačke u 22. minutu. Osam minuta kasnije gosti preko Torbice dolaze do prednosti od 2:1, a u 32 minutu ,Obradović izjednačuje na 2:2. U nastavku susreta, svojim golom u 54 minuti, Cvetićanin obezbeđuje finale za Stanišić. Do kraja su obe ekipe imale po neku šansu,a čini se da su domaćini zrelije promašili, i ostali bez finala. Za OFK ŠIKARU su igrali : Lakobrija,Grgić, Petreš, Stevanović, Mitrović, Serenčeš, Antičević, Obradović, Pein, Žeželj i Mišković. Još su igrali Injac, Krstanović, Trivunović, Bošnjak, Knežević, kajtazi i Oruč. Za Stanišić : Raić, VukadinovićBranković, G. Jagodić,Nikolić, A. Jagodić, Žeželj, Torbica,Vračarić, Đurić i Kožul. Još su igrali : Cvetićanin, Vaci, Jovanović, Drača, Macura,Crnomarković i Grujić. Suser je sudio Lukić, a pomagali sumu Nastasić i Bečanović (svi iz Sombora).

Na snimcima Ekipa domaćina, OFK ŠIKARA -Sombor. Jedna šansa domaćina iz susreta sa stanišićanima i gol Jagodića sa bele tačke u susretu sa OFK Šikarom