PLS: Proleter - Jedinstvo Putevi 2:2

Nevreme praćeno jakom kišom i grmljavinom zahvatilo Slanu Baru neposredno pre samog početka utakmice. Jaka kiša koja je zahvatila gotovo ceo Novi Sad , praćena jakom grmljavinom nije uticala na igrače oba tima da odigraju jednu dobru fudbalsku utakmicu .Krenuo je Proleter silovito već u samom početku utakmice na protivnički gol, međutim prvu priliku za postizanje gola u 6.minutu ima ekipa Jedinstva, pokušaj loba golmana Nastića im ne uspeva. Već u nerednom minutu uzvraća ekipa Proletera preko Vujaklije koji prabacuje golmana Mišića ali odbrana Jedinstva izbacuje loptu sa same gol linije preko prečke svog gola. Još jedna prilika ekipe Proletera za postizanje gola dolazi iz akcije po desnoj strani kada Tanušev beži protivničkoj odbrani i sa gotovo same korner linije upućuje loptu ispred golmana Mišića i odbrane Jedinstva gde se najbolje snalazi Vujaklija koji preciznim šutem sa druge stative matira gostujućeg golmana.Bilo bi to 1:0 za ekipu Proletera, kada je već počela radost domaćih igrača i publike glavni sudija meča Momčilo Marković na asistenciju prvog pomoćnog koji je signalizirao nedozvoljeni položaj Vujaklije glavni sudija poništava pogodak ekipi Proletera.Da će suđenje biti onakvo kako je viđeno na samom početku utakmice do kraja meča niko od igrača obe ekipe nije mogao ni da pomisli.Greške koje su pravile sudije na ovom meču na štetu obe ekipe nisu dozvolile da se prikaže bolji fudbal od viđenog. Iz minuta u minut smenjivali su se napadi obe ekipe. 8. minut posle svega što se pre toga izdešavalo prvi u vođstvo dolaze gostujući fudbaleri pogotkom Aleksandra Leposavića. Od tog pogotka ekipa Proletera pojačava i stvara sve više prilika za gol .U 33.min. sledi prodor Babića po levoj strani koji prolazi odbranu Jedinstva , kada je već bio u idealnoj prilici da zatrese gostujuću mrežu odbrana gostiju ga ruši u svom šesnaestercu. Sudiji Momčilu Markoviću ovo nije promaklo i pokazuje na belu tačku.Precizan je bio Vujaklija kod izvođenja jedanaesterca i donosi Proleteru izjednačenje 1:1 . Sa ovim rezultatom se i otišlo na poluvreme . Početak drugog poluvremena pripada domaćinu koji kao i na samom početku utakmice ponovo kreće u opasne napade na protivnički gol .Nekoliko dobro izvedenih udaraca Proletera sa korner linije ,međutim odbrana Jedinstva uspeva da neutrališe naše napadače da zatresu mrežu.Imao je priliku i Mirko Ivanić da zatrese gostujuću mrežu u 57.min. glavom je lobovao golmana Mišića ali je opet odbrana Jedinstva dobro reagovala i izbacila loptu sa same gol linije.Korneri ,slobodni udarci su se smenjivali jedan za drugim , žestok pritisak Proletera u tom delu utakmice . Velika borbenost i stpljenje se isplatilo. Stančetć je zamenio povređenog Tanuševa u 63.min. i već nakon dva minuta iz jedne gužve u šesnaestercu gostiju , grudima spušta loptu do Milorada Balabanovića koji matira gostujućeg golmana. Proleter dolazi u vođstvo 2:1 . Posle tog pogotka uspevaju igrači Jedinstva da uspostave terensku ravnotežu i to im se isplatilo, već u 68.min. kada uspevaju da izjednače rezultat na 2:2 . Do kraja utakmice vidno zadovoljni gosti postignutim rezultatom bazirali su svoju igru na odbrani gola.Napadao je domaćin imao prilika ali danas dobra odbrana Jedinstva uspeva da do kraja meča sačuva svoju mrežu.

Teleoptik 2 : 0 Timok
Radnik 0 : 0 Bežanija
Smederevo 1 : 2 Inđija
Dolina 3 : 2 Sloga (PM)
Mladost (L) 4 : 0 Sindjelić
Borac 2 : 0 BSK Borča
Sloga (K) 1 : 0 Metalac (GM)
Proleter 2 : 2 Jedinstvo Putevi