Bledo izdanje i prvi poraz

Dana 8. 9. 2013. godine u Junkovcu na terenu Fk Junkovac sa početkom u 16: 30h, odigrana je utakmica 3. kola Šumadijske Okružne lige. Sastali su se Fk Junkovac i Fk Prvi srpski ustanak(Orašac). Po sunčanom vremenu, na terenu tvrdom, džombastom i veoma teškom za igru, odigrana je utakmica u kojoj je igra obe ekipe ličila na sve, osim na fudbal.

U prvom poluvremenu na terenu blago rečeno katastrofalnom za igru, lopta je išla sa jedne na drugu stranu terena. Nije se mnogo videlo nekog fudbala. Domaćin je imao šansu za pogodak, ali je golman gostiju odlično odbranio svoj gol. To je bila i jedina šansa u prvom poluvremenu, koje je završeno rezultatom 0: 0. Domaćin je odlično počeo drugo poluvreme. Već u 48. min. dolaze do prednosti. Iznenada se u šansi našao Petrović, koji je sa nekih šesnaest metara uputio udarac ka golu gostiju i savladao do tog trenutka sigurnog golmana Dimitrijevića, koji je nespretno reagovao. Od tog trenutka gosti su zaigrali ofanzivnije i stvorili su par šansi, ali ni to nije bilo dovoljno da se savlada golman Babić. U 82. min. domaćin je povisio rezultat na 2: 0. Golić je uputio centaršut, a sam na drugoj stativi našao se Arsenijević i lagano savladao golmana gostiju.

To je bio i konačan rezultat ove utakmice, koju su obe ekipe odigrale na fer i korektan način.

Delegat utakmice: Đurovac Mihailo;sudija: Đokić Aleksandar, prvi pomoćnik: Parežanin Strahinja, drugi pomoćnik: Đokić Vladimir.

Domaćin je nastupio u sastavu: Babić Radoslav, Filić Saša, Miljković Marko, Topalović Srđan, Milivojević Stefan, Novaković Nikola, Arsenijević Srđan, Milanović Marko, Petrović Gavrilo(86. min. Matić B. ), Golić Danilo(82. min. Vasić V. ), Ivanović Aleksandar(70. min. Karanović A. ).

Gosti su nastupili u sastavu: Dimitrijević Srđan, Nedić Nemanja, Joksimović Miloš(60. min. Jakovljević N. ), Filipović Goran, Starčević Milan, Minić Marko, Milojević Milan(46. min. Pantić A. ), Stojanović Borko, Lazović Radoslav, Dimitrijević Milan, Popović Uroš.

Banja 1 : 2 ŽSK
Vitlina-Bokanja 3 : 1 Marjan
Junkovac 2 : 0 Prvi srpski ustanak
Šumadinac 2 : 0 Borac
Lokomotiva 2 : 1 Partizan
Šatornja 4 : 0 Aranđelovac
Lepenica 5 : 0 Beli orlovi
Vinča 3 : 0 Karađorđe