Kolubarska OL. : Zadrugar - Joševa 6:1

U vanrednom kolu, koje se igralo u sredu, ekipa Zadrugara zabeležila je laku pobedu protiv ekipe Joševe koja je ove sezone ušla u K.O.L. Idealni fudbalski uslovi u Lajkovcu bili su preduslov za odličan i uzbudljiv meč sa dosta šansi i golova.

Preuzeli su Zeleni inicijativu od prvog sudijskog zvižduka. Dve odlične prilike propušta Radojičić na početku, posle jedne od njih zatresla se i prečka. Odluka gostiju da zaigraju na kontra napade delovala je odlično nakon 20. minuta kada je posle jednog od retkih centaršuteva Vukić Stefan glavom rutinski loptu prosledio u mrežu domaćih. Nije se dugo čekalo na odgovor Zadrugara , već u 26. minutu odlični Simeunović poravnava rezultat nakon proigravanja Dejana Gajića. Samo dva minuta kasnije sledi preokret , Radojčić uspeva da ugura loptu u mrežu za 2:1. 3:1 bilo je već u 33. minutu kada je Grujičić nakon asistencije Darka Pavlović  rutinski pogodio mrežu. Goleadu domaćih nastavlja  Darko Pavlović šutem sa nekih dvadeset metara posle proigravanja Rakića pogađa donji levi ugao a lopta ne odbranjivo  od stative  ulazi u gol. Do poluvremena mogao je Grujičić da se upiše ponovo u listu strelaca ali je dobro intervenisao Pavlović.

Na samom startu drugog dela u 47. minutu, Rakić je izbacio Leontijevića po levoj strani usledila je povratna lopta a Jović pogodio gornji levi ugao za 5:1 . Domaći su pravili dosta šansi , kontrolisali igru i bili opasni po gol protivnika u svakom trenutku. Sjanim pasom  je Darko Pavlović izbacio Gajića po desnoj strani usledila je povratna lopta a Leontijević rutinski pogađa praznu mrežu i postavlja ispostavilo se konačnih 6:1. Iako su domaći do kraja stvorili dosta šansi rezultat je ostao ne promenjen . Zanimljivo je da je Zadrugar od 70 . minuta  igrao i sa igračem manje zbog povrede Jovića . U 88. minutu pocrveneo je Marko Pavlović  zbog preoštrog starta.

Nakon ovog meča Zadrugar je lider K.O.L. sa maksimalnim učinkom i 15 bodova.

ZADRUGAR: Radinović, Simeunović, Leontijević (Molerović), M.Pavlović, Ivković, Gajić, D.Pavlović, Jović, Grujičić, Rakić (Novaković), Radojčić (Filipović)

JOŠEVA:  Pavlović, Kuzmanović (Večević), Tešić (Damnjanović), Ilić, Marković, Dimitrijević, Večević, Dragačevac, Milanović, Vukić, Simić

OFK Divci 1 : 0 Tulari
Pepeljevac 1 : 1 OFK Osečina
Mladost (D) 0 : 4 Trlić
OFK Jabučje 2 : 0 ZSK
Mladost (V) 1 : 0 Kolubara
Zadrugar 6 : 1 Joševa