17.04.2006 Naša Sinalko Liga

Dramatično pored Ibra

Mašinac – Borac 83:79 (22:19, 16:25, 14:17, 31:18)

MAŠINAC: Milašinović 7, Mijailović 6, Mirković 12, Đokić 15, Knežević 7, Trivunović 5, Marković 13, Habuš 13, Avramović 5, Pilčević, Kočergin, Čupković. BORAC: Teodosić 25, Labović 8, Bralović 2, Majstorović 3, Mićić 2, Ilić 6, Osmokrović 10, Erceg 10, Marković 13, Marić, Protić, Vasilić.

Izuzetno dramatičan meč viđen je u dvorani kraj Ibra. Čačanski Borac bio je na pragu trijumfa u Kraljevu, ali je domaći Mašinac ipak uspeo da ostane ne poražen na svom parketu. Izabranici Milovana Stepandića u 32 minutu imali su čak 15 poena prednosti (70:55), ali to im nije bilo dovoljno da se u Čačak vrate uzdignutih ruku. Tvorci preokreta popularnih studenata bili su Dejan Đokić i Darko Habuš koji su trasirali pobedonosni put Mašincu. Đokić i Habuš su trojkama istopili prednost Borca, a Habuš je potom bio neumoljiv sa linije slobodnih bacanja za veliko slavlje domaćih navijača. Zanimljiv podatak je da su košarkaši Borca u poslednjih osam minuta postigli svega devet poena pre svega zbog izuzetno agresivne igre u odbrani domaćih. Otežavajauća okolnost za goste bila je i činjenica da udarne igle Čačana Labović i Mićić nisu bili na nivou igara iz prvog dela sezone pa je trijumf u Kraljevu za njih bio nemoguća misija. Junak pobede nad Borcem Darko Habuš, bek Mašinca na konferenciji za medije posle meča je istakao: – Odigrali smo veoma dobro na početku utakmice, ali kada su Čačani zaigrali zonski presing, nismo imali rešenja što je rezurtitalo njihovim ubedljivim vođstvom. Na tajm-autu smo se dogovorili da zaigramo maksimalno angažovano, da ne razočaramo divnu publiku, a naša velika borbenost i srčanost su presudili. Bili smo nepogrešivi u završnici, konačno nas je krenuo šut i zaslužene smo stigli do pobede. Nadam se da ćemo i u nastavku takmičenja imati prilike da se radujemo.

Primorka 71 : 93 Mornar
Mašinac 105 : 98 OKK Beograd
Atlas 93 : 81 Ergonom
Zdravlje 81 : 71 Borac
Budućnost 97 : 93 Mega Ishrana
Napredak Rubin 68 : 76 Sloga