Opštinska liga Varvarin: Baskijci poraženi u derbiju!

Veliko interesovanje vladalo je za derbi dve ekipe koje su u dosadašnjem toku prvenstva imale samo pobede. Ipak prvo poluvreme proteklo je u slaboj igri a vredno pažnje je udarac Nenada Petkovića vođe navale Baskijaca iz Varvarina koji je iz slobodnjaka pogodio prečku ali i odličan šut Pekića posle centaršuta sa leve strane koji je glavom ciljao gornji ugao golmana Baskijaca ali je golman domaćih Radojković bravurozno odbranio.

Drugo poluvreme daleko sadržajnije Baskijci iz Varvarina krenuli su žestoko opsedali gol Kostreža ali gosti u 51. minutu dolaze u vođstvo, posle kornera sa leve strane na drugoj stativi odlično je skočio Pekić i poslao loptu u mrežu, da je sudija Bojan Popović u tom trenutku pokazao na prekršaj za domaće nebi pogrešio jer je jedan napadač gostiju gurnuo štopera domaćih ali se Popović opredelio da pokaže na centar.
Domaći kreću u totalnu ofanzivu u špic napada odlazi i  štoper Milić , domaći propuštaju nekoliko šansi ali u 73. minutu stižu do izjednačenja upravo Milić sa desne strane centrira na drugu stativu gola Aleksića gde Jakovljević majstorski poravnava na 1: 1. Borba se tada rsplamsava Baskijci kreću na sve ili ništa šanse propuštzaju Milić i Vićić a gosti opasno napadaju iz kontri. Iz jedne takve kontre u 84 minutu Dejan Popović majstorski posle kiksa Miloševića vara nekoliko igrača domaćih i u 84. minutu donosi pobedu gostima.

Strelci: 0: 1 Pekić u 51, 1: 1 Jakovljević u 73, 1: 2 Dejan Popović u 84. minutu. Stadion Temnića u Varvarinu, gledalaca 200. Sudija Bojan Popović (Ćićevac) 6, 5, Opomenuti igrači: Jakovljević(Varvarin) i Milutinović, Milan Miljković, Dejan Popović i Mišić (Kostrež). Crveni karton: Gordan Milić u 89. minutu (Varvarin). Igrač utakmice: Dejan Popović (Kostrež).

FK VARVARIN: Radojković 7, Glišić 7, Milošević 6, Stojanović 7, Milić 6, 5, Pavlović 7, 5, Jakovljević 7, Jovanović 6, 5(Jeremić-), Petrović 6, 5(Vićić 7), Erić 6, 5(Srećković-), Stojadinović 6

KOSTREŽ: Aleksić 7, Ahmetović 7, N. Miljković 6, 5(Dušan Popović-), M. Miljković 7, Mišić 7, 5, Petrović 7, Todorović 6, 5(Mašić-), Vasić6, 5, Arsić 6, 5, Dejan Popović 7, 5, Pekić 7, 5

ČUDAN TERMIN UTAKMICE

Mnoge je začudilo to da se utakmica igra u 14 sati u vreme visokih temperatura. Stadion Temnića bio je slobodan u subotu popodne a sve utakmice okružne lige počinjale su u 15 i 30, te su mnogi gledaoci došli tek na drugo poluvreme utakmice o čemu bi ubuduće uprava Baskijaca morala da vodi računa!

Na slici pobednici: FK Kostrež

Kiseljak 1 : 1 Parcane
Gradac 2 : 0 Velika Morava
Čukarički 3 : 4 Borac
Varvarin 1 : 2 Kostrež