Odličan poklon za kapitenov rođendan (+5)

Dana 20. 10. 2013. godine sa početkom u 14:30h u Orašcu, odigrana je utakmica 10 - tog kola Šumadijske okružne lige u kojoj su se sastali domaća ekipa FK Prvi srpski ustanak i gostujuća ekipa FK Beli orlovi iz Konjuše. Utakmicu je posmatralo 50 - tak gledalaca, koja je odigrana po lepom i sunčanom vremenu za igru uz fer i korektnu igru obe ekipe. Domaći igrači su od samog starta utakmice pokazali zube i želju da svom kapitenu Starčević Milanu ulepšaju njegov 29. rođendan. Već u 5. minutu dolaze do prednosti. Lazović je sam išao ka golu gostiju i nesebično uposlio M. Dimitrijevića kome nije bilo teško da prosledi loptu u prazan gol golmana Jevtovića. Da nisu došli da se brane, gosti su pokazali u par navrata, ali je golman S. Dimitrijević sa par intervencija pokazao kako se brane boje svog kluba, koji je čak u dve situacije skinuo dva zicera napadačima iz Konjuše. I kad se očekivalo da sudija odsvira kraj prvog poluvremena, sa nekih 30 - tak metara od gola gostujuće ekipe, strelac prvog gola M. Dimitrijević upućuje milimetarski preciznu loptu i pronalazi Lazović, koji je sam bio na drugoj stativi i rutinskom realizacijom postiže drugi gol za svoj tim u 45. minutu, za konačnih 2:0 u prvom poluvremenu.

Gosti su u drugom poluvremenu zaigrali malo ofanzivnije, ali vrlo brzo domaći postiže treći gol na utakmici i stavlja tačku na pitanje pobednika. Nedić se prošetao kroz odbranu gostujuće ekipe i pronašao Lazovića koji postiže svoj drugi gol na ovoj utakmici u 59. minutu. Vrlo brzo domaćin dolazi do još jednog gola u 63. min. Filipović pronalazi Lazovića koji je obišao golmana i smestio loptu u mrežu, za 4: 0 u tom trenutku. Domaćin se nije zadovoljio tim rezultatom i nastavili su sa napadima. U 75. min. M. Dimitrijević je sam sebi stvorio priliku za šut i sa nekih 17. metara od gola gostiju upućuje dobar šut i postiže svoj drugi gol na ovoj utakmice a peti za svoj klub. Orašani su posle tog gola rutinski priveli utakmicu do kraja i zabeležili veoma bitna tri boda. Igrač utakmice broj 7. Milan Dimitrijević, sa dva gola i jednom asistencijom. Delegat utakmice: Nedeljković Dragomir, Sudija: Dedić Miloš, prvi pomoćnik: Nikolić Miloš, drugi pomoćnik: Radunović Srećko. Domaćin je nastupio u sastavu: S. Dimitrijević, Janković Nemanja, Popović Uroš, Stojanović Borko, Starčević Milan, Filipović Goran, Dimitrijević Milan, Kamatović Aleksandar (70. min. Starčević M. ), Nedić Nemanja, Lazović Radoslav, Lukić Jovan (64. min. Stanojlović S. ). Gosti su nastupili u sastavu: Jevtović Slavko, Milošković Vladimir, Ilić Nikola, Jevtović Nikola, Savić Marko, Simović Dejan, Dugovac Pavle (64. min. Todorović I. ), Popović Vladimir, Ilić Slobodan (71. min. Đoković Marko), Gavrilović Marko, Mihailović Aleksandar.

ŽSK 2 : 0 Partizan
Borac 2 : 2 Aranđelovac
Prvi srpski ustanak 5 : 0 Beli orlovi
Marjan 2 : 0 Karađorđe
Banja 6 : 3 Vinča
Vitlina-Bokanja 0 : 3 Lepenica
Junkovac 2 : 1 Šatornja
Šumadinac 2 : 0 Lokomotiva