PLS: Metalac – Bežanija 3:0

Domaćin je odigrao odličnu utakmicu, dominirao terenom svih 90 minuta i stvorio veliki broj prilika od kojih su tri realizovane. Dva puta je Nikola Ćirković slao golmana Puletića da vadi loptu iz mreže, jednom je to isto ičinio i Nikola Lukić za sigurnu i ubedljivu pobedu. U okviru 10.kola Prve lige Srbije, Metalac – Bežanija 3:0. Trener Milanovčana Slavenko Kuzeljević odlučio se za isti tim koji je sedam dana ranije sa uspehom prebrodio gostovanje u Inđiji. Na golu je bio Đogatović, štoperski par činili su Gojak Vlašić, po bokovima su dejstvovali Liščević Joksimović, u veznom redu igrali su kapiten Luković i Panić, ispred njih Lukić, po krilima Stanić Mladenović, a u vrhu napada, najbolji strelac ekipe, Ćirković. Kako i priliči timu koji je istakao kandidaturu za ulazak u Super ligu Srbije, Metalac je od prvog zvižduka sudije Radovanovića pokazao autoritet na terenu. Naši igrači visoko su napadali odbranu gostiju, posebno u prvom poluvremenu, pa se igralo isključivo na polovini Bežanije. Istina je da su gostujući fudbaleri više pažnje usmerili na svoj gol, ali daleko od toga da su došli u Milanovac da se brane. Nije to bio klasičan „bunker“, u situaciji kada su imali posed lopte, brzo su se transformisali u napad i pravili određene probleme našem timu. U takvoj igri najviše su profitirali gledaoci koji su mogli da uživaju u dobroj utakmici. Prvu izgledniju priliku Metalac je pretvorio u gol. U 6.minutu, aut je izveo Joksimović i uposlio Mladenovića koji praktično sam istrčava pred golmana Bežanije i šutira pravo u njega, da bi odbitak Ćirković pretvorio u vođstvo – 1:0. Početni kapital Milanovčani su pokušali da uvećaju, i nastavili su sa agresivnim pristupom. U 19.minutu izveli su brzi napad, akciju je započeo Mladenović, a završio Lukić udarcem sa ivice kaznenog prostora tako što je ciljao gornji desni ugao i za malo promašio. Nova opasnost pred golom gostiju dogodila se desetak minuta kasnije. Aut u visini našeg kaznenog prostora izveo je u svom prepoznatljivom stilu štoper Baranin, lopte se dokopao golman Đogatović i brzo prosledio do Ćirkovića koji je vukao dobrih 40-50m, ušao u kazneni prostor, ali nije imao snage za uspešnu realizaciju. Naš napadač mogao je do novog gola i u 31.minutu posle centaršuta Joksimovića i loše intervencije Puletića koji se okliznuo i ispustio loptu, međutim, nije očekivao takav poklon, pa je šansa otišla u nepovrat. Do zasluženog dupliranja prednosti Metalac stiže u 37.minutu. Korner s leve strane izveo je Mladenović, Božović je uspeo za trenutak da otkloni opasnost izbacivši loptu iz svog šesnaesterca ali pravo do Lukića koji se odlučio na udarac iz prve i bila je to itekako dobra odluka. Mladi vezni fudbaler je sa 22-23m ciljao levi gornji ugao i savladao Puletića za 2:0 i veliku radost domaćih navijača. Poluvreme iz udžbenika Metalac je završio slobodnim udarcem Vlašića sa oko 25m, ipak, golman Bežanije se ovoga puta nije dao iznenaditi. Na početku drugog poluvremena, trener našeg tima bio je primoran da napravi jednu igračku promenu, umesto povređenog Liščevića, u igru je ušao Kosić. Prvu priliku u drugom delu Metalac je propustio u 54.minutu. Ćirković je nanizao nekoliko fudbalera Bežanije, ušao u šesnaesterac sa leve strane, našao se“oči u oči“ sa Puletićem i šutirao pored desne stative. Bežanija je pripretila u 60.minutu preko Stevana Živkovića udarcem sa oko 20m, ali je lopta bila lak plen za našeg čuvara mreže. Meč je definitivno mogao biti odlučen u 68.minutu. Spetljala se poslednja linija tima iz Beograda, Stanić je iščačkao loptu, krenuo usamljen ka golu Puletića i promašio zicer. U rasponu od tri minuta naš tim je propustio još tri kolosalne šanse. Prvo je u 75.minutu kapiten Luković dijagonalom s leve strane pronašao Lukića, usledio je lukav pokušaj u suprotan ugao sa nekih 14-15m, međutim, lopta je za par centimetara prohujala pored stative. Dva minuta kasnije golman Bežanije skinuo je zicer Mladenoviću, a sreća mu je bila saveznik i posle udarca Ćirkovića u 78.minutu. U poslednjih deset minuta gost se potpuno otvorio, bacio sve karte na napad i stvorio par izglednih prilika. Prvo S.Živković nije bio precizan iz udarca sa distance, zatim pometnju u kaznenom prostoru domaćih nije iskoristio N.Živković, i na kraju Božović je u 83.minutu sa 5m ubačenu loptu sa strane poslao visoko preko gola. Metalac je ugrožavao gol rivala u talasima, pa je tako u 87.minutu, definitivno, stavio tačku na ovaj meč. Lukić je povukao kontru, dodao do Ivanovića koji je na vreme proigrao Ćirkovića na desnom boku, a napadač Milanovčana vešto predriblao Puletića i rutinski završio akciju – 3:0. Lep gol našeg napadača za deobu prvog mesta na listi strelaca Prve lige Srbije. Poslednju priliku na meču imali su gostujući fudbaleri, tačnije aktivni S.Živković, pokušao je iznenadnim udarcem, iskosa sa leve strane, da savlada Đogatovića, ali je i u toj situaciji naš golman uspeo da sačuva mrežu. Inače, odbrana Milanovčana je sve vreme funkcionisala bez greške! Metalac je sjajnim izdanjem zabeležio šestu pobedu u prvenstvu, treću uzastopnu i sa 19 bodova zauzima drugu poziciju prvoligaškog takmičenja.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 1.200. Sudija: Slaviša Radovanović (Laćarak). Strelci: Ćirković u 6. i 87. i Lukić u 37.minutu. Žuti kartoni: Lukić (Met), Milojević, Putinčanin, Prodanović (Bež).

Metalac: Đogatović, Liščević (od 46. Kosić), Gojak, Vlašić, Joksimović, Panić, Luković (c) (od 79. B.Živković), Lukić, Mladenović, Stanić (od 69. Ivanović), Ćirković. Tr: Kuzeljević

Bežanija: Puletić, Baranin, Stanovčić, Milojević, Radulović (od 57. Božičić), Smiljanić (od 46. N.Živković), Putinčanin (c), Prodanović, S.Živković, Ćetković (od 66. Mitrušić), Božović. Pom. trener: Petrić.