09.11.2013 Dragan Ilić

Zona Drina: Budućnost (V) - Radnički Stobeks 1:0

U predposlednjem nastupu ove jeseni pred svojim navijačima Budućnost je zabeležila 8. pobedu u 4. Drinskoj diviziji, 1:0 protiv Radničkog Stobeksa, a užički sudija Miloš Vitić se svojski trudio srećom bezuspešno, za novi remi u Parku Pećina.

Očigledno umorni posle slavske mitrovdanske zakuske, a razočarani ostavkom predsednika Upravnog odbora Milana Milinovića, mislima već na svadbenom veselju nekadašnjeg klupskog druga Miljana Radovića, izabranici Saše Đokovića, bez ijednog dokaza javno

žigosanog da trguje bodovima, demantovali su ponovo još uvek nesankcionisanog tužioca, i igrom dovoljnoj samo za prelaznu ocenu, prednost lidera iz Požege posle kiksa u Šapcu prepolovili, na sada lako dostižnih dva boda. Pas Mirkovića ka Tošiću u 12. minutu presekao je Miloš Kuljanin, šutirao, Starčević loptu odbranio, a Stefan Ilić bio dovoljno vešt da odbijenu u loptu smesti na pravo mesto. U 83. minutu u dva navrata Filip Matić je mogao doneti bod Klupčanima. Prvi put posle olako izgubljene lopte Živanovića, a zatim i samo za sudiji Vitiću nevidljivog prekršaja na Kneževiću. Poklon sedmica gostiju ne koristi jer Dragićević bravurom čuva svoju mrežu. Posle kornera Matić je bio „vešt“ da loptu glavom iz peterca pošalje u gol autu. U 83. minutu Čočović je dijagonalom pronašao Živanovića, ali lopta upućena sa tri metra umesto mreže pogađa mesto gde se spajaju prečka i stativa. Usledio je za malo autog gol Dušana Ilića u 85. minutu.Na žalost „omiljeni“ Užičanin Vitić nije propustio da ponovo pokaže pravo lice. Dosuđen slobodan udarac izvan šesnaesterca umesto penala posle faula na Paunoviću u 68.minutu, nesankcionisani prekršaj crvenim kartonom poslednjeg igrača odbrane Nemanje Matića,a potom i namerno igranje rukom iznad glave u živom zidu Arsenovića, u svom kaznenom prostoru na šut Kuljanina, u 77. minutu, tri su najdrastičnija detalja za opravdanu reakciju publike, što je Vitiću bilo dovoljno da potvrdi nije napredovao od poslednjeg viđenja, javno stavljajući do do znanja da mu je pamet i dalje u gaćama.

BUDUĆNOST- RADNIČKI STOBOKES 1:0 (1:0)

Stadion "Park Pećina". Gledalaca: 250. Miloš Vitić:Užice (Užice) 5. Strelac: S.Ilić u 12. minutu. Žuti kartoni: Knežević, S.Ilić (Budućnost), Starčević, Arsenović,Katanić, i Mićanović(Radnički Stobeks). Igrač utakmice: Nikola Čočović (Budućnost).

BUDUĆNOST: Dragićević 7, D.Ilić 6, Maksimović 7, Jakovljević 7, Knežević 7, Kuljanin 6,5 S.Ilić 7, Čočović 7, Živanović 6, Paunović 7, Soldatović 6,5 (Plećić 7).

RADNIČKI STOBEKS : Starčević 7,Mirković 5,5 (Mićanović 5,5),N. Matić 5,5 Arsenović 5, Tošić 5,5, Lomić 5,5 F. Matić 6, Lazić 6, Katanić 6, Mahalbašić 5,5 (Erić 6) Kovačević 5,5.