Podela plena u derbiju, Trudbenik - Sloga (Ć) 1:1

Veliki lokalni derbi opravdao je ulogu derbija, viđen je lep fudbal u kome su domaći propustili priliku da pobede jer su imali više prilika a nisu iskoristili na najstrožu kaznu u 47. minutu bolje rljći golman gostiju Ratajac odbranio je šut kapitena Stalaćana Bojana Nagulića. Domaći su poveli u 16 minutu odličan pas dobio je Vasiljević ispred sebe imao samo štopera gostiju Stojkovića , odlično ga prošao i savladao nemoćnog Ratajca. U 4.7 minutu danas odlični sudija Goran Jevtić je posle prekršaja štopera gostiju Nenada Stojkovića nad Drenovcem u kaznenom prostoru pokazao na belu tačku ali kao što smo već opisali kapiten Stalaćana nije uspeo da savlada danas odličnog Ratajca. U periodu od 47. do 55. minuta domaći su propustili priliku da i pored neiskorišćenog penala dotuku goste ali su Vasiljević, Mitrović, Drenovac bili neprecizni iz izglednih prilika. I kako to biva u fudbalu danas jedan od boljih u timu Sloge Ivković primio je negde na 16 metara loptu topovski opalio ona se odbila od jednog igrača Trudbenika ponovo došla do njega koji je majstorski smestio iza leđa golmana Jankovića. Na kraju treba reći da se od Sloge očekivalo daleko više povremeni bljeskovi Šljivića, Golubovića i Aleksandra Petrovića nisu dovoljni za pretendenta za najviši plasman.

Strelci: 1:0 Vasiljević u 16, 1:1 Ivković u 84. minutu. Stadion Trudbenika u Stalaću, gledalaca 250. Sudija Goran Jevtić (Kruševac) 7, 5. Opomenuti igrači: Nikola Tomašević (Trudbenik). Igrač utakmice: Miloš Vasiljević (Trudbenik).

TRUDBENIK: Janković 7, Nikola Tomašević 7, Gazibarić 7, M iloš Stanojevičć 7, 5, Bojan Nagulić 7, 5, Saša Stanojević 7, Savić 7, Miloš Tomašević 7, Vasiljević 7, 5, Drenovac 7, 5( Zoran Nagulić-), Mitrović 7 (Spasojević-).

SLOGA (Ćićevac) Ratajac 7, 5, Aca Petrović 6, 5 (Stojić 7), Živković 6, 5, Marko Stanojević 7, Stojković 6, 5, Ivković 7, 5, Radosavljević 7, Aleksandar Petrović 7, Golubović 7, Šljivić 7, Darko Stanojević 6, 5 (Petković-).

Naupare 1 : 2 Bošnjane
Pepeljevac 2 : 1 Mačkovac
Jedinstvo 1936 2 : 4 Jastrebac
Vinogradar 1 : 1 Sloga Dašnica
Temnić 1924 2 : 0 Gradina
Trudbenik 1 : 1 Sloga Ćićevac
Mladost 2 : 0 FUD