Fudbal: Beloševčani posustali

MLADI RADNIK – POBEDA BELOŠEVAC 2:0 (2:0)

POŽAREVAC – Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Vladimir Nedeljković (Jagodina). Strelci: Opačić u 10. i Đurović u 38. minutu. Žuti kartoni: Opačić (Mladi radnik), Kostić (Pobeda Beloševac).

MLADI RADNIK: Vujanac, Stokić, Jovanović (Kotić), Kojić, Karanović, Anđić, Đurović, Vukanović (Živojinović), Bojatović, Opačić, Panjković.

POBEDA BELOŠEVAC: Marjanović, Šimunović, B. Miljuš, Savić, Petrović, Pejčinović (Matanović), Lepović (Vukomanović), D. Miljuš, Kostadinović, Kostić (Stojanović), Vidić.

IGRAČ UTAKMICE: Damir Opačić (Mladi radnik).

Posle odične igre protiv lidera na tabeli, šabačke Mačve, i povede od 2:0 na svom terenu, fudbaleri Pobede Beloševac na tri utakmice izgubili su sedam bodova. U Ljubiću kod Čačka odigrali su dobro u odbrani i sa Poletom podeli bodove (0:0). Međutim, kod kuće su neprijatno iznenadili svoje navijače i sa istim rezultatom završili susret sa Jasenicom 1911 iz Smederevske Palanke. U 14. kolu Srpske lige “Zapad” u Požarevcu Beloševčani su u nedelju četvrti put poraženi na gostovanju u ovoj sezoni i to od ekipe iz donjeg dela tabele. Kola su krenula nizbrdo i prvi put u ovoj sezoni Pobeda Beloševac se našla na 10. mestu, što je i najlošiniji plasman izabranika trenera Željka Miloševića, od kada je prihvatio srpskoligaša iz Beloševca.

FK Pobeda Beloševac

U Požarevcu su se u ekipi Pobede Beloševac pojavili Dejan Miljuš i Dejan Vidić, koji su pauzirali na prethodnim utakmicama zbog povreda, ali ni oni nisu doneli poboljšanja u igri. Mladi radnik je obezbedio pobedu u prvom poluvremenu.

U 10. minutu posle kornera sa desne strane Bojatović je glavom spustio loptu do Opačića, koji je volej udarcem savladao golmana Borisa Marjanovića i doveo domaći tim u vođstvo od 1:0.

Drugi pogodak Mladi radnik je postigao posle centaršuta Karanovića sa desne strane na drugu stativu, gde se našao Đurović i preciznim udarem loptu poslao u suprotni ugao Beloševčana.

U drugom poluvremenu trener Željko Milošević pokušao je da nešto promeni u veznom redu, ukazavši priliku Milošu Matanoviću, koji je sa dva pogotka rešio utakmicu sa Mačvom, i Nikolu Vukomanovića, a napadu pridodao Vladimira Stojanovića, ali ni to nije pomoglo da se izbegne četvrti poraz na gostovanju u ovcoj sezoni. Posle ove serije nepovoljnih rezultata, ekipa Pobede Beloševac, koja je bila i među prvih pet ekipa na tabeli, došla je u situaciju, kao i krajem protekle sezone, da se u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva bori za bodove sa kojima bi se vratila na mesto, koje odgovara renomeu i kvalitetu ove ekipe.

Posle utakmice u Požarevcu, Pobeda Beloševac najavila je žalbu i postoji mogućnost da izgubljene bodove dobije za zelenim stolom. Igrači Mladog radnika odigrali su utakmicu pod suspenzijom, jer klub nije isplatio dugove, zbog čega im je već poništen susret sa Jošanicom, koji su, takođe, dobili na terenu.

U nedelju u Beloševcu gostuje ekipa Rudara iz Kostolca, koja je u ovoj sezoni dobro plasirana. “Rudari” su četvrti na tabeli i sa Poletom i Železničarom konkuriše Mačvi i za prvo mesto.

U ostalim susretima 14. kola Srpske lige “Zapad” postignuti su sledeći rezultati: Polet (Lj) – Partizan (BB) 2:0, Rudar – Šumadija (A) 1:0, Jošanica – Loznica 0:1, Sloboda (Č), Krušik – Šapine 2:3, Mačva – Bane 3:0 i Jasenica – Železničar 0:1.

U vođstvu je Mačva sa 31 bodom, a tri manje ima Polet na drugom mestu.

U poslednjem kolu jesenje sezone sastaju se: Pobeda – Rudar, Partizan – Jasenica, Železničar – Mladi radnik, Bane – Polet (Lj), Šapine – Mačva, Sloboda – Krušik, Loznica – Seljak i Šumadija (A) – Jošanica.

Rudar 1 : 0 Šumadija
Jošanica ND 2011 0 : 1 Loznica
Seljak 4 : 0 Sloboda
Krušik 2 : 3 Šapine
Mačva 3 : 0 Bane
Polet 2 : 0 Partizan
GFK Jasenica 1911 0 : 1 Železničar