Sloga i protiv Proletera nastavila pobednički niz u Kraljevu

Odličnom i efikasnom partijom fudbalera Sloge spuštena je zavesa na jesenju polusezonu u gradu na Ibru. Kraljevčani su potpuno zasluženo savladali novosadski Proleter ostvarivši stoprocentni učinak ove jeseni pred svojim navijačima - sedam trijumfa iz isto toliko mečeva.

Novu, ukupno osmu ovosezonsku pobedu „belih“ već u uvodnim momentima najavio je iskusni Radosavljević koji je preciznim udarcem sa 25 metara pogodio donji levi ugao nemoćnog Nastića. Uprkos ranom vođstvu, Sloga je nastavila da napada, dobre prilike propustili su Gobeljić i Anđelković, a onda su Kraljevčani u 20. minutu duplirali prednost. Najspretniji u šesnaestercu Novosađana bio je Mladenović i iskosa sa leve strane polu-volejom upisao svoj prvenac ove sezone. U narednih desetak minuta Sloga je mogla potpuno da dotuče rivala, ali su Anđelković dva puta i Marušić iz izglednih pozicija bili neprecizni. Gosti su se presinga domaćih igrača oslobodili tek posle pola sata igre. Odličnim intervencijama golman „belih“ Šejić je u dva navrata spašavao svoju mrežu u situacijama „jedan na jedan“ sa Babićem i Ivanićem, ali to nije uspeo i u finišu prvog dela kada ga je Vujaklija, iskoristivši neodlučnost domaćih štopera, lobovao sa ivice kaznenog prostora, – 1: 2.

Dilemu oko pobednika, svojim sedmim golom ove jeseni, razrešio je najbolji igrač i strelac Sloge Zoran Marušić posle samo pet minuta nastavka, čime je krunisao još jednu svoju odličnu partiju. Kao i u nekim ranijim mečevima, Marušić je solo prodorom najpre sebi stvorio dobru poziciju, a potom topovskim šutem sa dvadesetak metara postigao još jedan evro-gol. Iako su imali rezultatski deficit, gosti su sve do same završnice bili potpuno bezopasni po gol Šejića koji je u sudijskoj nadoknadi „skinuo“ zicer Ivaniću. Zadovoljni ubedljivom prednošću Kraljevčani su rutinski odradili posao do kraja, uz solidne pokušaje Stankovića i Radosavljevića.

Za sjajan učinak ove jeseni, iznad svih očekivanja i prognoza, igrači Sloge su na kraju nagrađeni dugotrajnim aplauzom svojih najvatrenijih pristalica i skandiranjem „beli, beli!“. Zasluženo!

Sloga(K) – Proleter(NS) 3: 1 (2: 1)

Strelci: Radosavljević u 4, Mladenović u 21. i Marušić u 50. minutu za Slogu, a Vujaklija u 42. minutu za Proleter

SLOGA: Šejić 8, Gobeljić 8, Milovanović 7, Miletić 7, 5 Drašković 7, Radosavljević 8, Marušić 8, 5 (od 76. Ćuković -) Lekanić 7 (od 65. Vulić 7), Antonijević 7, 5, Mladenović 8, 5 Anđelković 7 (od 61. Stanković 7).

PROLETER(NS): Nastić 6, Tanasin 5, 5 (od 53. Dragojević 6), Kavčić 6, Švonja 6, Žigić 6, 5 Balabanović 5, 5 (od 54. Tanušev 6), Stančetić 6, Babić 6, 5 (od 68. Nedeljković -), Vujaklija 7, Bošković 6, 5 Ivanić 6.

Igrač utakmice: Marušić (Sloga)

Gradski stadion u Kraljevu. Gledalaca: 300. Sudija: Srđan Jovanović (Beograd) 7, 5. Pomoćnici: Vladimir Šegrt (Beograd) i Dragan Bogićević (Beograd). Žuti kartoni: Gobeljić (Sloga), Tanasin, Kavčić i Bošković (Proleter).