Okružna liga Zaječar: Trebič - BSK Bogovina 3:1

FK Trebič je u derbiju prvenstva, u 15. kolu Okružne lige Zaječar,  pobedio BSK Bogovinu sa 3:1, u utakmici odigranoj u nedelju 1. decembra na stadionu Bata Nole na Podini...Utakmicu od koje se mnogo očekivalo, protivnici dve najbolje ekipe u Okružnoj ligi Zaječar, zavšena pobedom Trebiča, obeležila je nemirna završnica i čak 7 crvena kartona na obe strane. Utakmica je mirno počela ispitivanjem snaga na sredini terena. BSK Bogovina je bila konkretnija u prvom delu, imala nekoliko povoljnih šansi i postigla gol  u 32. minutu posle jedne odbijene lopte golmana  Miletića. Posle jednog odličnog šuta na gol Trebiča, golman Miletić je intervenisao, ali odbijena lopta je došla do igrača gostiju Bogojevića, koji je lako prosledio u mrežu za 1:0 za BSK. Imao je i Trebič nekoliko šansi ali prvi deo je pripao s pravom Bogovini.

Drugi deo je od starta krenuo nemirno. Posle jedne akcije BSK-a u 50. minutu i jedne sporne situacije u šesnestercu Trebiča, svi igrači BSK-a su tražili penal, ali je sudija odmahnuo rukom, igrač gostiju Božinović je bio najagilniji u razračunavanju sa sudijom, uputio mu salvu psovki i uvreda i zaradio direktan crveni karton. Ovo je itekako uticalo na dalji tok utakmice. Nervoza je bila prisutna i kod jednih i kod drugih. Trebič je sa igračem više dao gas, napadao je, BSK je tražio šansu iz kontranapada koji su bili veoma opasni po FK Trebič, i pokazao je da je to veoma kvalitetna ekipa i da nije slućajno na prvom mestu na tabeli. Miljan Bogojević je ušao u igru u 60. minutu i doneo Trebiču neophodnu eksplozivnost, redjali su se napadi FK Trebiča, posle jednog u 67. minutu Živanović je odlično uposlio Bogojevića, on je izašao sam ispred golmana BSK-a i bez problema ga matirao. 1:1. Kapiten gostiju Radovanović u 69. minutu dobija i drugi žuti karton zbog namernog igranja rukom i BSK ostaje sa 9 igrača na terenu. Očekivala se veoma nemirna završnica. Kako se bližio kraj tenzija je rasla, pljuštali su pogibeljni startovi, salve uvreda na račun sudije i sa terena i van, isključen je i trener gostiju Sretenović u 70 minutu. U 86. minutu, posle jedne akcije Trebiča najbolje se snašao Stanisavljević, postigao gol i doveo Trebič u vodjstvo 2:1. U istom minutu, posle gola,nakon jednog prekida, igrač gostiju Pešić je namerno sutnuo loptu u pravcu delegata i zaradio drugi žuti karton, pa je i on morao da napusti igru. BSK je nastavio utakmicu sa 8 igrača. Samo minut kasnije, Mijajlović postiže još jedan gol za Trebič za konačnih 3:1. Sudija je odsvirao kraj utakmice, nekoliko igrača Trebiča i BSK-a se pokoškalo, došlo je do opšte gužve, iz koje je BSK izašao sa jednim a Trebič sa 3 crvena kartona. Ukupno 7 crvena kartona i 4 žuta, što je mnogo - mnogo je. To svakako ne odgovara nijednoj od ove dve ekipe, koje su oduvek bile u prijateljskim odnosima, jer će ući oslabljene u prolećni deo sezone.Na kraju kad sagledamo sve možemo konstantovati da je crveni karton Božinovića prelomio utakmicu i da se to nije desilo sigurno bi ekipa BSK-a rutinski privela meč kraju.Bilo kako bilo, pobeda Trebiča za mirnu pauzu.
FK Trebič je nastupao u sledećem sastavu: Miletić, Stanisavljević, Filipović, Kostadinović, Djurdjević, Stefanović, Mijajlović, Živanović, Manić, Nikolić i Trivunac. U igru su još ulazili Bogojević, Radosavljević i Marinković.

Borac 5 : 1 Mladost
Trebič 3 : 1 BSK
Rudar (VČ) 1 : 1 Sloga
OFK Knjaz 1 : 6 Rgotina
Polet 2 : 6 OFK 019 Zaječar
Omladinac 2 : 4 Rudar (P)
ŠSK 0 : 2 Midžor