Vujic voda - FAP 1-1

Proteklog vikenda u okviru petog kola Srpske lige Zapad fudbaleri Vujić Vode i FAP-a igrali su nerešno, 1-1 u Valjevu i prikazali borbenu utakmicu u kojoj su se svojim čudnim odlukama pokvarile sudije Bojović iz Lučana i Beljaković iz Baljevca. Prvu dobru priliku na utakmici imao je FAP preko Kruškonje, ali njegov šut sa dvadesetak metara završio je metar pored leve stative. Potom gosti iz jedne polukontre preko Savića dolaze do gola FAP-a, ali dobro brani Krsmanović. U 25. minutu domaći su mogli do prednosti, ali loptu sa gol linije izbija Džulović. Pre toga drugi pomoćni sudija, Ivica Beljaković na očigled svih pušta ofsajd pošto je Saša Savića bio najmanje 3 metra u ndozvoljenoj poziciji. Pet minuta pre kraja prvog dela FAP je mogo do prednosti, ali udarac glavom Vladana Lukovića završio je odmah pored stative, da bi gosti preko Samurovića minut kasnije propustili idealnu priliku za gol, kada je šutirao preko praznog gola istrčalog golmana FAP-a.

U drugom delu nastavilo se sa odličnim tempom, mada su opet u glavnoj ulozi bili Bojović i Beljaković. U 69. minutu gosti dolaze do prednosti. Iz nepostojećeg prekršaja sa 16. metara Saša Savić pogađa za 1-0. Samo koji minut kasnije napadač FAP-a Gukić postiže gol, ali Beljaković podiže zastavicu i signalizira ofsajd koji je samo on video. Domaćin je mogao da overi pobedu u 76. minutu, ali Bojović nije dosudio najstožu kaznu za domaćina pošto je Stanić rukama povukao Samurovića u šesnaestercu, a iz iste akcije Lazarević šutira sa pet metara, ali odlično interveniše Krsmanović. U sledećem napadu slična situacija na drugoj strani. Najpre je Beljaković signalizitrao nepostojeći ofsajd, mada ga Bojović nije uvažio, a zatim Bojović pokazuje žuti karton Lukovću za navodno simuliranje iako je mogao da pokaže na belu tačku pošto je Stojanović sa leđa oborio Lukovića. Samo tri minuta kasnije pogodak za FAP. Janović tačnim pasom pronalazi Lukovića koji svojim trećim pogotkom donosi prvi bod „kamiondžijama“ u gostima u ovom prvenstvu. Do kraja se igralo u glavnom na sredini terena, mada je u nadoknadi vremena FAP oštećen za penal kada je Janović srušen na ivici šesnaesterca, a Bojović pokazao da nije dorastao da sudi srpsku ligu.

Valjevo. Stadion Senjak. Gledalaca:150.
Sudije: Bojović(Lučani), Dulović(Mataruška Banja) i Beljaković(Baljevac).
Strelci: S.Savić u 69.minutu za Vujić Vodu, a Vladan Luković u 79. minutu za FAP.
Žuti Kartoni:Stojanović, Lazarević i Samurović(Vujić Voda), Ostojić, Džulović, Slatina, Vladan Luković, Kruškonja i Stanić (FAP).
VUJIC VODA: Stojanovic, Lazarevic, Ilic, Kojic, Raicevic, Sikimic, Samurovic, Lj. Savic(Radovic), S.Savic, Obradovic(Djokic).
FAP: Krsmanovic. Sl;atina(Bjelic), Vidoje Lukovic, Kruskonja, Dzulovic, Stanic, Novakovic(Alihodzic), Gukic, Komaeica(Janovic) i Vladan Lukovic.

Sloboda (U) 1 : 1 Jedinstvo
Metalac (K) 1 : 0 Radnički (K)
Vujić voda 1 : 1 FAP
Loznica 2 : 1 Sloboda (Č)
Sloga (K) 1 : 0 Sloga (PM)