26.10.2008 A. Daišević

SLZ: Sloga (K) - Vujić Voda 2:1

Sloga je zasluženo, uz dosta sreće i na mišiće stigla do osme prvenstvene pobede. Iako su skoro sve vreme igrali na polovini protivnika "beli" nisu delovali onako sigurno i ubedljivo kao na nekoliko prethodnih mečeva. Dobrano su iznervirali svoje navijače, ali su svi zajedno sa stadiona otišli ipak zadovoljni za nova tri boda na kontu. Počelo je šansom Tadića u 13.minutu, ali je šut glavom završio pored stative mladog Mitrovića. Sloga je povela u 24. minutu. Rađenović je izveo slobodan udarac, na ubačenu loptu skočio je Andrić, ali ga je sa leđa odgurnuo Ilić i za sudiju Bojovića nije bilo dileme, jedanaesterac. Siguran izvođač iskusni Dejan Rađenović što je bio njegov 10. prvenstveni pogodak.
Gosti su za celu utakmicu tek tri puta šutirali prema golu Sloge. Prvi put u 27. minutu, ali je odlični Tanasijević pogodio stativu, a odbijenu loptu štoper Mitreović poslao tik preko prečke gola besposlenog Đogatovića. U 30.minutu prodorni Nikačević dobro je pratio akciju svog navalnog reda, ukazala mu se zicer prilika, ali je sa pet metara šutirao preko gola.
U prvih 15 minuta drugog poluvremena ponovo dve sjajne prilike za Nikačevića. Prvo je sjajno prošao po desnoj strani i odlično šutirao, ali za malo neprecizno pored gola. U drugoj situaciji mladi fudbaler Sloge se baš obrukao. Bio je sam oči u oči sa vratarom gostiju Mitrovićem, ali umesto prazne mreže nonšalantno je poslao loptu daleko pored gola. I naravno nepisano pravilo da kada se šanse ne iskoriste stiže kazna je i ovoga puta bilo na delu. Napad Valjevaca krenuo je preko dežmekastog LJ. Savića, ovaj je sa golom spojio Tanasijevića, odbrana Sloge je sve nemo gledala i izjednačenje. Od tog trenutka krenuli su domaći na sve ili ništa, ali su se gosti umešno branili, koristili nervozu koja se uvukla u Slogine igrače i mirisalo je na remi. Ipak, u 89. minutu, posle dubinske lopte Vlašića i odigravanja Tadića glavom, u srce šesnaesterca utrčao je sam kao duh Vasilić i lagano plasirao loptu preko Mitrovića u mrežu za konačnih 2-1.
Slogini igrači su radost podelili sa svojim navijačima na "stajanju" proslavivši novu pobedu, posle ne tako dobre igre.

Gradski stadion - Gledalaca: 400 Sudija: Ivan Bojović (Lučani) Strelci: Rađenović u 24. minutu (iz jedanaesterca) i Vasilić u 89. minutu za Slogu, a Tanasijević u 71. minutu za Vujić Vodu. Žuti kartoni: Vasilić, Gojković, Vasić, Radovanović, Pelivanović (Sloga), Ilić, Simikić, Božović (Vujić Voda) Igrač utakmice: Jovica Vasilić (Sloga)

Sloga: Đogatović, Vasilić, Gojković, Pavlović, Vlašić, Vasić (Radovanović), Nikačević (Kovačević ), Rađenović, Tadić, Pelivanović, Andrić (Bilić)
Vujić voda: Mitrović, Ilić, Lazarević (Mutapović), Simikić, Raičević, Mitrović, Tanasijević (Marković), Đokić, S. Savić, Rašević (Božović), LJ. Savić

Loznica 2 : 0 Jedinstvo
Sloga (K) 2 : 1 Vujić voda
Mačva 3 : 0 Metalac (K)
Radnički Stobeks 2 : 0 Sloboda (U)
Sloga (P) 0 : 0 Radnički (K)
Inon 3 : 1 FAP