Paliluci se pripremaju za opstanak

Fudbaleri zonaša iz Palilula, koji su prvi deo prvenstva u Zoni “Morava” završili na poslednjem mestu, boljom igrom u drugom poluvremenu savladali su ekipu Vodojaže i igrom i zalaganjem, posle duže pauze, obradovali trenera Željka Buzića. Pokazali su da igraju sve bolje i sigurnije i da se ozbiljno pripremaju da “fenjer” prepuste nekoj drugoj ekipi.

Na neravnom i tvrdom terenu, obe ekipe su odigrale borbeno, kao da se radi o bodovima. Novajlija u ekipi Grošničana Živić na početku utakmice nije stigao da nabačenu loptu Stevića sa desne strane ubaci u mrežu. U 30. minutu, Marić, pojačanje Arsenala iz srpskoligaša Partizana iz Bumbarevog Brda, dobro je šutirao iz prekida sa preko 20 metara, ali je lopta za koji santimetar otišla preko prečke. Na drugoj strani istakao se mladi golman Čalović, koji je branio gol Arsenala umesto odsutnog Filipovića, i sprečio goste da dođu do prednosti, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Fudbaleri Arsenala pred jučerašnji susret sa Vodojažom (Foto: M. Jovičić)

U drugom poluvremenu Arsenal je češće napadao i stvarao šanse, od kojih je jednu i iskoristio. U 55. minutu, ispred linije 16 metara snalažljivi Ilić iskoristio je nesporazum u odbrani Grošničana, izašao pred golmana Vranića i iskosa sa desne strane pogodio praznu mrežu. Desetak minuta kasnije na ubačenu loptu Marića dobro je reagovao Tošović i uputio snažan udarac pod prečku, ali je Vranić uspeo da loptu izbaci u korner.

Vodojaža je propustila šansu u 72. minutu da dođe do izjednačenja. Posle kornera sa desne strane Radojičić je sa dva-tri metra glavom lopptu poslao pored stative.

Uspešna intervencija mladog golmana Arsenala Čalovića na jučerašnoj utakmici (Foto: M. Jovičić)

U finišu utakmice, istakli su se golmani na obe strane. Čalović je uspeo nezgodan udarac Stevića, iz prekida po zemlji, da izbaci u korner. U poslednjem minutu igre Nešković iz Arsenala sa 25 metara šutirao je jako, ali u ruke golmana Grošničana, pa je rezultat ostao nepromenjen – 1:0 za domaćina.

- Na lošem terenu prikazana je dobra igra za ovaj stepen priprema, jer nam je ovo bila tek treća utakmica. Zadovoljan sam rezultatom, ali više igrom, htenjem, zalaganjem i trčanjem. Za našu podmlađenu ekipu ova pobeda, posle dužeg vremena, podstrek je za rad i da dođemo do cilja, a to je da pokušamo da sačuvamo status zonaša. Odigrali smo još dve utakmice i to sa srpskoligašem Radničkim u Svilajncu i sa Gružom. Prvu utakmicu smo izgubili, drugu igrali nerešeno i ovu pobedili u susretu sa komšijom Vodojažom, koja je plasirana u sredini tabele.

Predstoji nam teška borba za opstanak u prvenstvu i zbog nepovoljnog rasporeda, jer prve dve utakmice za bodove igramo u gostima – ocenjuje Željko Buzić, trener Arsenala.

Nastavak prvenstva Arsenal dočekuje pojačan četvoricom iskusnih igrača: Jovanovićem, Marićem, Baraćem i Stevanovićem, od kojih su protiv Vodojaže igrali samo prva dvojica. Iako zonaš iz Palilula postepeno podiže formu, u nedelju će igrati u kompletnijem sastavu sa Pobedom u Beloševcu, gde će se na boljem terenu dobiti jasnija slika o kvalitetu i spremnosti Arsenala.

Arsenal – Vodojaža 1:0 (0:0). U trećoj kontrolnoj utakmici, kragujevački zonaš zabeležio prvu pobedu u ovom pripremnom periodu, u susretu sa komšijama iz Grošnice.

ARSENAL – VODOJAŽA 1:0 (0:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: FK Arsenal. Gledalaca: 50. Sudija Marina Višnjić (Kragujevac). Strelac: Ilić u 55 minutu.

ARSENAL:Čalović, Kostić, Marić, A. Stević, Jovanović, Todorov, Prodanović, Radojević, U. Stević, Stefanović, Ilić. Igrali su još: Todorović, Kuč, Janjoš, Petrović, Nešković, Tošović.

VODOJAŽA: Vranić, Nešković, Đokić, Petrović, Rakić, Antić, Grujović, Despotović, Stević, Radojičić, Živić. Igrali su još: Ignjatović, Bošnjaković, Veselinović.