Jedan gol vredan tri boda

Fudbaleri Borca su stigli do prve prolećne pobede. Izabranici Bogića Bogićevića su dominirali svih 90 minuta, ali su teškom mukom stigli do trijumfa koji ih zadržava u trci za visok plasman.

Od početka se videlo da igrači Borca igraju pod velikim imperativom pobede. U 8.minutu prvi pokušava odlični Dejan Živković koji šutira sa 20 metara, ali lopta odlazi preko gola. Aplauze na otvorenoj sceni je izmamio Jovičić u 20.minutu, kada je topovski iz prve šutirao sa 25 metara, ali pravo u dobro postavljenog Stanivukovića. Jedini put u prvom poluvremenu gosti su zapretili u 27.minutu, kada je Kovačević izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali je Petrić na mestu. U 35.minutu odličan napad Borca. lopta ide ka Zoćeiću, odbija se do Milojevića koji šutira iz prve, ali njegov pokušaj blokira odbrana gostiju. U 37.minutu ponovo pokušava Jovičić sa distance, ali je za malo neprecizan. Poslednju priliku u prvom delu igre beležimo u 39.minutu kada šutira Zoćević sa 15 metara, a lopta pored stative završava u gol autu.

DSC07088U nastavku utakmice prvi prete gosti. Bjedov je sjajno šutirao u 50.minutu, ali Petrić odlično interveniše i vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner.

Trenutak odluke se zbio u 54.minutu. Dugo su kombinovali igrači Borca, lopta je stigla do Jevtovića koga ruši neko iz odbrane gostiju, a dobro postavljeni Kocić pokazuje na belu tačku. Đoković šalje Stanivukovića u jednu, a loptu u drugu stranu za radost domaćih, 1:0.

Uprkos vođstvu Čačani se ne zadovoljavaju postignutim, već i dalje napadaju. U 57.minutu Zoćević je dobro izveo slobodan udarac, ali je za malo neprecizan. U 71.minutu lep napad Borca. Jevtović “lažnjakom“ izbacuje dva igrača Inđije, ali šutira iz odlične pozicije pravo u golmana. U 79.minutu beležimo odličan pokušaj Živkovića iz prve, lopta leti preko gola. U drugom minutu sudijske nadoknade ponovo je Živković u izglednoj poziciji, ali je izblokiran, a utakmica se završava rezultatom 1:0.

DSC07090“Znali smo da je Borac pod velikim pritiskom i želeli smo to da kaznimo. Nismo uspeli i čestitam Čačanima na zasluženoj pobedi“ - rekao je posle utakmice trener Inđije Miloš Veselinović.

“Bili smo potpuno svesni činjenice da bi sve osim pobede bilo katastrofalno za nas. Dali smo sve od sebe, ali još jednom ponavljam da je izuzetno teško igrati pod imperativom. Ova pobeda nam mnogo znači i na polju samopouzdanja i nadam se da ćemo nastaviti u istom ritmu i u narednim mečevima“ – rekao je trener Borca Bogić Bogićević.

DRUGA LIGA SRBIJE 20.kolo: BORAC – INĐIJA 1:0(0:0)

Stadion kraj Morave, gledalaca 1000. Glavni sudija Igor Kocić(Vlasotince), pomoćnici Denis Ferček(Aleksinac) i Miloš Marković(Blace).

Strelac: Đoković u 55.minutu iz jedanaesterca.

Žuti kartoni: Milutinović, Đoković(Borac), Kiš i Varga(Inđija).

BORAC: Petrić, Živković, Milutinović, Đoković, Maslać(Drašković), Šunjevarić, Jovičić(Jovančić), Milojević(Obradović), Zoćević, Jevtović i Stojanović.

INĐIJA: Stanivuković, Pejić, Knežević(Krstić), Jović, Simonović, Kovačević, Rajak(Basrak), Varga, Bjedov, Kiš i Lemajić(Pavković).