SLV :Nova radost na Gradskom stadionu u Somboru Radnički (S)- Radnički (NP) 2:1

U prosečnoj utakmici imenjaka,somborci su slavili sa 2:1 i novim bodovima obradovali svoje navijače u XIX kolu prvenstva Srpske Lige grupe Vojvodina. Do značajnih bodova su došli nakon bolje igre u prvih 50 minuta utakmice, kada su nadigrali goste iz Nove Pazove, koji su posle postignutog gola igrali ravnopravno sa domaćinima, i imali svoje prilike za bolji rezultat. Već u prvoj minuti, Kovačević je imao idealnu priliku da svoj tim dovede do vođstva, ali se nije dobro snašao kod upućivanja završnog udarca, jer je lopta prošla pored stative gola Matića.Ipak, u 26 minuti ,isti igrač postiže gol za vođstvo somboraca iz jednog prodora po desnoj strani i kratkog dodavanja sa Pekezom, kada šalje loptu u desni ugao gola gostiju. Iz prvih 45 minuta susreta, ništa sem postignutog gola nije u potpunosti zadovoljilo oko 150 gledalaca na tribinama Gradskog stadiona. Sredinom tog dela igre, bek domaćina ,Špehar se povredio i morao je napustiti teren, a nešto kasnije je kolima hitne pomoći odnešen do gradske bolnice gde mu je ukazana pomoć.

Nastavak utakmice u drugom poluvremenu protekao je znaku agresivnije igre domaće ekipe koja je želela što pre svoga gosta baciti na kolena i zavladati situacijom. Već u petoj minuti drugoga dela , jedna kombinacija po levoj strani i dribling Rodoljuba Marjanovića da se oslobodi svojih čuvara, i da može nesmetano uputiti udarac ka golu, urodila je novim vođstvom crveno-belih ,a pomoć je stigla i od golmana Matića koji nije baš najbolje intervenisao kod toga gola. Tri minuta kasnije, najopasniji napadač pazovčana, Petković  iz solo prodora ulazi u šesnaesterac, i udarcem po lopti pogađa mrežu Jorgića. Taj gol gostiju kao da je presekao igru domaćina i nastavak igre je bio ravnopravan, a izmene igrača u obe ekipe i nisu urodile plodom. Doduše, novajlija u igri somboraca, Dragan Hocieslavski je u 76 minuti pogodio levu stativu gola Matića, a na drugoj strani, domaći čuvar mreže, je jedan napad pazovčana, osujetio lepom paradom, i izbacivanjem lopte u korner.

Utakmica je bila fer i korektna, ponašanje igrača u granicama fer-pleja, a pokazane javne opomene, dobri sudija Mijailović sa pomoćnicima, dodelio je igračima za prekršaje u žaru borbe.

RADNIČKI(S)-RADNIČKI (NP)    2:1 (1:0)

Sombor, 5. april 2014 godine. Gradski Stadio. Gledalaca 150. Sudija Mijailović (Vršac) Pomoćnici  Sarka (Vršac) i Milanović (Pančevo). Delegat Jančić. Strelci Kovačević u 26 i Marjanović u 50 ua Radnički (S) i Petković u 53 za Radnički (NP). Žuti kartoni  Z. Baljak ,Vidović i Pekez (radnički -S) i Vujasin i Petković (Radnički -NP). Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice M. Baljak (Radnički-S)

RADNIČKI(S)  Jorgić, Špehar (Šimin-Purić), M. Baljak, Babić,Ivanović, Vidović, Pekez,Z. Baljak, Kovačević (Hocieslavski), Romić,Marjanović.

RADNIČKI(NP) : Matić, Đurić, Petković,Saračević, Čeprnja,Jeličić(Lazić),Ivančević, Vujasin (Knežević), Punišić, Haska(Balešević), Minić

Radost domaćih igrača posle gola Kovačevića u 26. minuti

50. minut. Gol koji je postigao Rodoljub Marjanović za vođstvo domaćina od 2:0