Popularni "Sestrici" iz Pukovca savladali lidera na tabeli

Na kraju prvog dela prvenstva Niške fudbalse zone, mnogi su svrstavali FK Pukovac kao glavnog kandidata za napuštanje ovog ranga takmicenja, iz razloga jer su u prvom delu osvojili svega deset bodova. Međutim, uprava ovog kluba se u zimskom prelaznom roku dosta potrudila, obezbedila solidan budžet i uspela da dovede 8-9 novih igrača, mahom iz viših rangova takmičenja. Ovakav potez uprave je i doneo rezultate, jer su Pukovčani uspeli da već posle šest odigranih kola u drugom delu prvenstva sakupe više bodova nego u celom prvom delu. Sada Pukovčani dele trinaestu poziciju na tabeli sa ekipom Napredka iz Aleksinca.

Juce je odigrano 21.kolo Niske fudbalske zone, a fudbaleri iz Pukovca su na svom terenu dočekali, do tada lidera na tabeli i glavnog pretendenta za ulazak u viši rang takmičenja, ekipu Dinama iz Vranja.

Od prvog minuta meča, Pukovčani su krenuli agresivno ka golu Vranjanaca bez ikakvog respekta prema lideru tabele. Napadi su uglavnom išli preko najboljeg pojedinca ovog meča Danijela Stošića. Šanse su se ređale jedna za drugom, ali je mreža golmana Danića ostala mirna. Najbolje prilike za Pukovčane su propustili kapiten Janković, Ratković i Stošić. Pred kraj prvog dela igre, jedinu priliku za goste propustio je Savć, kada je izašao oči u oči sa golmanom Marjanovićem, ali je u ovoj situaciji golman Pukovčana izašao kao pobednik i zaustavio udarac Savića. I taman kad su svi očekivali da se prvo poluvreme zavrsi bez golova i sudija Nikolić odsvira kraj prvog dela utakmice, na scenu su stupili N.Jovanović i Stošić. Jovanovic je lepo proigrao Stošića, koji je primio loptu na grudi i sa oko 25 metara poslao pravi "projektil" koji je završio ispod same prečke gola Vranjanaca i tako doneo radost domaćim navijačima. Tada je sudija Nikolić odsvirao kraj prvog dela utakmice.

U drugom delu je krenulo žestoko, jer su i Vranjanci počeli da igraju angažovanije i pokušsaju da anuliraju prednost domaćina. U tim momentima je odbrana domaćina dobro funkcionisala, gde se istakao stoper Miljan Jovanović koji je nekoliko puta dobro intervenisao u svom šesnaestercu. U 66. minutu usledio je dobar centaršut iskusnog Đokića, a nesporazum odbrane domaćina iskoristio Simonović i glavom doneo izjednačenje svom timu. Golman Marjanović je u toj situaciji bio nemoćan. Međutim, nije dugo trajala radost Vranjanaca, jer su domaći, nakon samo tri minuta, opet došli u vođstvo. U 69. minutu na proigravanje Petrovića egzekutor je bio kapiten Stojan Janković, koji je i postavio konačan rezultat ovog meča. Do kraja utakmice se vodila žestoka borba, uglavnom na sredini terena, uz nekoliko polušansi na obe strane. Tako su Pukovčani uzeli nova tri boda, izuzetno bitna za nastavak sezone.

Pukovčani u narednom kolu gostuju u Svrljigu, dok će Dinamo na svom terenu dočekati ekipu Topličanina iz Prokuplja.

Stadion: Pukovac, gledalaca 150.

Sudija: Oliver Nikolić iz Niša.

Strelci:Stošić u 45. minutu i Janković u 69. minutu za Pukovac; Simonović u 66. minutu za Dinamo.

Pukovac: Marjanović, NIkolić, Petrović, Stamenković, Ratković, M. Jovanović, Petković (MIlošević), N. Jovanović, Janković, Stošić, Ranđelović (Stanković).

Dinamo: Danić, Tasić, Cvetković, Nikolić, Trajković, Ilić, Savić (Simonović), Stojiljković, Vojinović (Janić), Đokić, Veličković.

Igrač utakmice: Danijel Stošić.