20.12.2008 Dragan Živković

Pobeda za kraj

Derbi susret 12. kola Prve B lige za košarkašice, između domaćeg Radničkog i Jugobanata iz Banatskih Karlovaca, odigran večeras u hali Jezero, zasluženo je pripao domaćim košarkašicama – 86:74.
Prva četvrtina nije obećavala radost Kragujevčankama, jer je iskusna ekipa gošći prvih deset minuta rešila u svoju korist 25:22. Do sredine druge četvrtine, prednost Banatskokarlovčanki porastao je na plus 11 (27:38), a onda su se domaće trgle i serijom 9:0, rešile ovaj deo igre sa dva koša viška – 22:20. Poznata napadačka formacija, dobra igra pod košem, donela je dodatnu prednost domaćim igračicama(66:51), u trećoj četvrtini koju su Kragujevčanke dobile sa 24:10, i time praktično rešile pobednika. Poslednja deonica igre (18:19) za gošće, bilo je nedovoljno da se ugrozi pobeda Radničkog.

Ovom pobedom, Kragujevčanke su zadržale čelo tabele Prvo B ligaškog karavana, zajedno sa Voždovcem iz Beograda. U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva, Radnički je trebalo da narednog vikenda gostuje u Novom Sadu, protiv Vojvodine 2 Vode Jazak, ali će se taj susret odigrati tek 17. januara, nedelju dana pre početka nastavka prvenstva.