Projektil Nikolića za korak Borca ka vrhu

Fudbaleri Borca su posle velike borbe tokom svih 90 minuta ostvarili pobedu na gostovanju savladavši ekipu Doline u Padini sa 1:0. Jedanaestom pobedom u sezoni, Borac je stigao do treće pozicije na tabeli koja vodi u baraž za superligu.

Najlepši i ključni momenat utakmice se zbio u 36.minutu. Baćo Nikolić je prihvatio loptu na oko 25 metara od gola domaćih, topovski raspalio po njoj. Iskusni golman Danilo Pustinjaković se opružio koliko je dug, ali je bio nemoćan da spreči vođstvo našeg tima, 0:1.

U nastavku utakmice Borac se orjentisao uglavnom na čuvanje rezultata, ali i povremene atake kroz kontranapade. Fudbaleri Doline su u nekoliko navrata ozbiljno ugrozili gol Borca, ali je odbrana na čelu sa sjajnim golmanom Nikolom Petrićem odolela, pa je Borac stigao do zlata vredne pobede koja Borac dovodi na treće mesto prvoligaške tabele. Sjajna taktika šefa stručnog štaba Bogića Bogićevića, koju su igrači maksimalno ispoštovali na terenu je rezultirala pobedom na gostovanju, pred dva uzastopna duela na stadionu kraj Morave, koje će igrači Borca odigrati u sredu protiv Mladosti, a u subotu sa Teleoptikom.

Borac palisad teren

PRVA LIGA SRBIJE 25.kolo: DOLINA – BORAC 0:1 (0:1)

Stadion FK Dolina u Padini, gledalaca 1000. Glavni sudija Dalibor Manojlović(Knjaževac), pomoćnici Goran Kojić(Niš) i Ivan Ćirić(Zaječar).

Strelci: Nikolić u 36.minutu za Borac.

Žuti kartoni: Đenić, Drašković i Radosavljević

DOLINA: Pustinjaković, Baštovanov, Čižik, Đušić, Marković, Kovačević, Vejnović, Memović, Matić (Milivojev)Jovanović(Cvetković) i Dobrić(Mirosavljev).

BORAC: Petrić, Boranijašević, Milutinović, Obradović, Drašković, Radosavljević, Šunjevarić, Nikolić(Živković), Jovančić(Stamenković), Đenić(Đerić) i Stojanović.