PLS : Mladost (L) - Teleoptik 2:1

Ranije sezone su pokazale da „Optičari“ „leže“ Lučancima.Od 9 međusobnih susreta Mladost je dobila šest,dva puta su bodovi podeljeni a Teleoptik je „trojku“ upisao samo jednom.U Lučanima 4 duela i isto toliko pobeda „plavo-belih“.Zanimljivo je da su svi trijumfi ostvareni sa golom viška,uglavnom „minimalcem“.

I deseti dvoboj pomenutih protivnika pripao je lideru PLS-e.Rezultat 2-1 govori da nije sve išlo glatko.Bilo je potrebno mnogo truda,da bi se slomio otpor Beograđana.Već na startu prva prilika za domaće.Milosavljević se našao u dobroj poziciji,desetak metara do gola suparnika ali je oklevao i bio izblokiran.Sedam minuta kasnije Živadinović je tukao iz slobodnog udarca,Kljajić odbranio.Nastavili su Lučanci da kontrolišu igru i vrše pritisak na zadnju liniju Teleoptika.Na isteku 16.minuta,beležimo novu obećavajuću akciju.Tešić je prošao po levom boku,zavrnuo loptu do Milosavljevića na ivici kaznenog prostora,on vara čuvara,ulazi u šesnaesterac i šutira,Kljajić odlično interveniše.Uzvraćaju „Optičari“ u 18.minutu.Seku napad Mladosti na 30 metara od gola,lopta stiže do Ljujića koji šutira po zemlji,7-8 metara iskosa sa leve strane – pored stative.Stiče se utisak da su igrači Teleoptika morali bolje u datoj situaciji.Promena rezultata usledila je u 32.minutu.Beograđani stižu do prednosti fantastičnim pogotkom Ljujića sa 16-17 metara!Lopta je u velikom luku preletela Jankovića i odsela u mreži uz levu stativu.Izvio se golman Lučanaca koliko je mogao ali sve što je uspeo da uradi,jeste da ulepša gol.Rezultat 0-1.Neočekivano vođstvo protivnika,malo je trglo domaće,pa se težište igre prebacilo na polovinu Teleoptika.Razumljivo,gosti su se okrenuli defanzivnim zadacima zadovoljni postignutim do tada.I kada se očekivalo da,ne baš sigurni,arbitar Danilo Mihajlović iz Vranja odsvira kraj prvog dela,Mladost stiže do egala.Živadinović je pogodio sa 18 metara,oštrim prizemnim udarcem.

Nastavljaju Lučanci sa napadima i u drugom poluvremenu,rešeni da upišu petnaestu ovosezonsku pobedu.Živadinović ne koristi „zicer“ u 57.minutu.Milosavljević ga pasom izbacuje ispred Kljajića,5-6 metara od gola ali centarfor „plavo-belih“ šutira pored stative.Osam minuta nakon propuštene prilike Živadinovića,usledio je promašaj Grujičića sa peterca.Lopta odlazi iznad prečke a i ovog puta u ulozi asistenta našao se Milosavljević.Kako se susret bližio kraju,činilo se da inicijativa domaćih neće doneti željeni rezultat,jer se Teleoptik znalački branio.Ipak,da tako ne bude pobrinuo se štoper Milunović.U svom stilu,uspeo je da matira Kljajića – udarcem glavom,nakon kornera.Rezultat 2-1 za Mladost.Sve se odigralo u 82.minutu.Gosti,u preostalom vremenu,nisu imali snage za nešto više,pa je 11.prvenstveni poraz bio neminovan.Beograđane očekuje grčevita borba za očuvanje statusa,dok Lučanci imaju sve u svojim rukama kada je reč o višem rangu.U narednom kolu na programu je komšijski derbi i gostovanje čačanskom Borcu.Nova prilika za nadigravanje starih sportskih rivala.