Baskijcima veliki derbi u Ćićevcu

Popularni Baskijci iz Varvarina dobili su veliki derbi lige protiv dotadašnjeg lidera ekipe Kostreža iz Ćićevačkog naselja Radoševac i preuzeli dva kola pre kraja čelnu poziciju na tabeli OFS Varvarin. A derbi je obelezilo navijanje preko 200 navijača iz Varvarina  predvođenih Dejanom Janićijevićem i Dejanom Krkićem..

Ipak domaći igrači počeli su ofanzivom pritiskali su gol gostiju  a kako je vreme odmicalo gosti su postajali sve opasniji. U 34. minutu  Jakovljević je posle prekida uputio odličan centaršut a tamo je nebeski skakać gostiju Milan Milić glavom poslao loptu u levi ugao nemoćnog golmana Šikanje. Od tada do kraja poluvremena na terenu postoji samo jedan tim Baskijci iz Varvarina. Promašuje potom kolosalnu šansu za Varvarince njihov špic Gordan Milić pa se na odmor odlazi sa samo golom prednosti za goste.

Ipak čim je počelo drugo poluvreme iskusni Nenad Petrović trčao je punih 30 metara kako bi presekao jednu loptu(što mu nije svojstveno) ukrao loptu i manirom iskusnog asa povisio na 0:2. Domaći kreću na na sve ili ništa pa u 58 minutu posle kornera Predrag Mišić pogađa gol iako golman Radojković zamalo nije stigao loptu koja je ipak presla gol liniju.Kostrež potom preuzima inicijativu ali trener Baskijaca Vlada Čabrić pravovremenim izmenama okreće tok utakmice pa Dalibor Minić posle odličnog pasa Nenada Petrovića pogađa mrežu za konačnih 1:3 i veliku radost gostiju.Na kraju treba reći da je zbog značaja ovu utakmicu sudio Marko Veljković svirač sa liste Srpske lige bez ijedne greške i za svaku pohvalu.

Kostrež- FK" Varvarin" 1:3

Strelci. 0:1 Milan  Milić u 44, 0:2 Petrović u 48. 1:2 Predrag Mišić u 58, 1:3 Minić u 77. minutu. Stadion Sloge u Ćićevcu, gledalaca 350. Sudija Marko Veljković ( Kruševac) 7,5. Opomenuti igrači: Milan Miljković, Perica Mišić , Predrag Mišić i Todorović (Kostrež) i Milošević, Gordan Milić i Jeremić ( Varvarin). Crveni kartoni: Milan Miljković u 77. i  Miloš Miljković u 85. minutu (Kostrež). Igrač utakmice: Milan Milić (FK Varvarin).

KOSTREŽ: Šikanja 6, Ahmetović 6,Nikola Miljković -( Petrović 6),Milan Miljković 6,Perica Mišić 6,5, Predrag Mišić 6,5 Jovanović 6,5,Todorović 6(Milutinović-),Popović 7,Vasić 6,5( Arsić-),Miloš Miljković 6,5.

VARVARIN:  Radojković 7,Glišić 8,Milošević 7,Jeremić 7,Milan Milić 8, Pavlović 7,5,Jakovljević 7,5(Janković 7,5)Jovanović 7(Stojanović 7),Petrović 7,5(Minić 7),Gordan Milić 7,5,Stojadinović 7

Vladimir Čabrić trener Baskijaca iz Varvarina .Drmala mu se klupa ali je pobeda nad Kostrežom sve rešila