SLV: Zaslužena pobeda odžačana u severno-bačkom derbiju, Radnički-Tekstilac 1:2

Derbi severno-bačkog okruga, između somborskog Radničkog i odžačkog Tekstilca, sasvim zasluženo je pripao gostujućem timu,koji je sa jasnim ciljem došao na ovu utakmicu na Gradskom Stadionu u Somboru. I danas je tradicija bila na strani Tekstilca,poražen je domaći tim, a kakvu je igru pružio u dueleu sa komšijama, i ne čudi rezultat na kraju susreta.U igri bez volje,bez imalo truda,bez zelje da se učini nešto više, somborci su pokazali nemoć,i dozvolili  su gostima da oni diktiraju tempo i zavladaju terenom,i na kraju dođu do željenih bodova, koji će podgrejati nadu za izlazak iz krize i beg sa začelja tabele.Ovu utakmicu gosti  su  dobili  igrom na terenu  I  mudrom  taktikom  sa klupe, jer   su  lako  stečeno vođstvo  održali čitavih  sat vremena .Na  drugoj strani, domaćini nemoćni da se suprostave gostima,a njihove akcije dosta jalove,bez ozbiljnijih pretnji ka mreži Andrijaševića.

Već  na  samom početku  meča,koji je  igran pred  oko 150  gledalaca,  po  lepom   i sunčanom vremenu i  dobro  pripremeljenom  terenu, videlo  se  da  igrači  domaćina  ležerno pristupaju  akcijama,  te  da  nema  one želje  da  se učini  nešto  više   iz  ono malo akcija na  polovini  koja  pripada  fudbalerima  iz Odžaka. U takvoj situaciji, gosti koriste  priliku da  zavladaju terenom i  lakoćom  dođu  u šansu za gol. Tako  iz jednog  slobodnog udarca  iskosa  sa desne strane, ubačenu  loptu u  peterac  Jorgića, koju  odbrambeni  igrači  domaćina  puštaju da dođe  do  Nedeljkovića,koji  je šalje iz  leđa  domaćeg  čuvra mreže  za vođstvo  od 0:1. Bilo je to u 17 minutu, a  na   četrnaest  minuta  kasnije, neometan ,i neprimetan  od  svojih čuvara,Mušikić  dobija  loptu  u  šesnaestercu  domaćina, i udvostručava  vođstvo.Sa  rezultatom od  0:2, gosti  počinju  da  gospodare  terenom,a fudbaleri   Radničkog  gube  tlo pod nogama  i  postaju sve  nemoćniji,da bi kraj  poluvremena  dočekali bez  promene  na  semaforu. Nastavak  u drugom delu, igrači  u crveno-belim dresovima , počinju  sa dvojicom  igrača sa klupe, koji bi  trebali da  donesu promenu, najpre u  igri,a potom i  u  rezultatu. Međutim, ništa od  toga. Doduše, Ognjen  Šveljo, unosi malo pomutnje u odbranu Tekstilca,a od  drugog rezerviste,gotovo ništa.Kako se  rezultat ne menja,tako  raste nervoza,a tu  su i prekršaji, i naravno ,žuti  kartoni. Na 20 minuta  pre  kraja, half  domačih, Babić, dobija  drugi  žuti, i crveni,i napušta teren, ostavivši  ekipu  sa brojčano jačim protivnikom  do kraja meča. Poslednjih četvrt sata  susreta, gosti veću  pažnju  posvećuju  otezanju i uštedi na vremenu, a potom i promeni  igrača, pritiskom na sudiju da svira kraj,a manje  se  prati igra na terenu.U takvoj  situaciji, domaćin koristi jednu priliku i preko Miloša  Baljka  smanjuje na  1:2.

Fer i  korektna utakmica obeležena je dobrim  suđenjem  sudijske trojke, koju je  predvodio glavni sudija Pandurov  iz  Zrenjanina.

RADNIČKI-TEKSTILAC  1:2 (0:2)

Gradski Stadion. Gledalaca 150. Sudija Pandurov (Zrenjanin) pomoćnici Davidović (Žitište)i Lukić.Delegat :Medaković. Strelci : Baljak u 84za Radnički,a Nedeljković u 17.i Mušikić u 31 za Tekstilac.Žuti kartoni : Pavlović, Marjanović, Baljak,Petrović (Radnički),a Ristić i Končar (Tekstilac) Crveni karton : Babić (Radnički) u 72 minuti.Igrač utakmice : Đokić (Tekstilac)

RADNIČKI: Jorgić 5, Matijević 6 (Desnice-), Baljak 6, Babić 5, Ivanović 5, Petrović 5, Hocieslavski 5, Pavlović 4, (Šveljo 6),Kovačević 5,(Pekez 4), Romić 4, Marjanović 5.

TEKSTILAC: Andrijašević 7,Perović 7, Aleksić 7, Latinović 7, Radmanović 8, Nedeljković 7,Mušikić 7 (Končar -) Ristić 7, (Drpljanin-) Đokić 8, Petković 7,Kukić 7