Lideru samo bod u Zagorici

U komšijskom derbiju, odigranom u okviru 25. kola međuopštinske lige Aranđelovac-Topola, fudbaleri Sloge i BSK-a odigrali su nerešeno 1:1. Gostujući fudbaleri, koji su dva kola pre kraja prvenstva obezbedili prvo mesto (i od sledeće sezone učešće u Šumadijskoj okružnoj ligi) slovili su za apsolutne favorite, budući da su u Zagoricu doputovali sa serijom od 14 uzastopnih pobeda. S druge strane, domači su disciplinovanom, borbenom, strpljivom i na trenutke lepršavom igrom osvoji vredan bod, a da su bili  malo prisebniji mogli su i do čitavog plena.

Uvodni minutu pripali su domaćoj ekipi. Antonijević je u 4. minutu  sa 20-ak metara tukao preko gola,udarac Blagojevića u 8. minutu sa 10-ak metara odbranio je danas odlični golman gostiju Slavković. Gosti su uzvratili  udarcima Cvetkovića u 18. i Cvijetića u 23. minutu (oba šuta završila pored gola). Najizgledniju priliku domaći su imali u 39. minutu. Antonijević je izveo slobodan udarac sa više od 25 metara, golman Slavković na kratko odbio loptu na koju je natrčao Pavković, ali je golman gostiju briljantnom intervencijom ostao nesavladan. Gosti su do gola mogli u 44. minutu, Cvijetić je izveo slobodan udarac 20-ak metara iskoasa sa leve strane, ali je golman domaćih refleksnom reacijom sačuvao svoj gol.

Drugo poluvreme donelo je nešto oprezniju igru obe ekipe. Igra se uglavnom odvijala na sredini terena sa ponekim nepreciznim šutevima sa distance. Gosti su do vođstva došli praktično ni iz čega u 65. minutu. Stevanović je  jednu blagu loptu poslao nazad ka svom čuvaru mreže, a ovaj usled neravnog terena nije uspeo da je zahvati pa se ona otkotrljala u gol. Samo dva minutua kasnije usledilo je izjednačenje. Ivanović je posle prodora po desnoj strani uposlio Pavkovića, a ovaj silovitim udarcem sa 10-ak metara loptu zakuzao u gol. Domaći su do gola mogli i u 83. minutu. Dimitrijević je prošao po levoj strani, uposlio M.Jelesijevića, ovaj iz voleja sa 7-8 metara tukao,a golman Slavković sjajnom intervencijom sačuvao svoj gol.

Sloga (Zagorica) - BSK (Belosavci) 1:1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 100. Delegat:Života Anić (Orašac). Sudija: Zoran Nikolić (Donja Trnava), pomoćnici: Danijel Nešić (Šume) i Nemanja Popović (Natalinci). Strelci: Pavković u 67. minutu za Slogu, Stevanović u 65. minutu (auto gol) za BSK. Žuti kartoni: Jovanović (Sloga), Jakovljević (BSK).

Sloga: N.Jelesijević, Obradović (od 56. Gajić), Ilić, Vesić, Stevanović, Dimitrijević, Blagojević (od 58. Ivanović), Petrović, Pavković, Antonijević (od 79. Jovanović), M.Jelsijević.

BSK: Slavković, Jakovljević, Lukić, Luković, Andrić, ristić, Cvetković, karapandžić, Cvijetić, Janković, Adamović.

Mladost 1 : 2 Radoje Domanović
Kopljari 6 : 0 Trnava
Sloga 1 : 1 BSK
Proleter 0 : 2 Mladi rudar
Jasenica 4 : 2 Žabare
Misača 1 : 2 B 2000