Prva Južnobanatska liga: Mladost odlično startovala

Uprkos neigranja petorice standarnih fudbalera (čišćenje parnih kartona), i činjenici da su utakmicu završili sa dva igrača manje na terenu, domaći tim Mladosti iz Omoljice lako je izašao na kraj sa nezgodnom ekipom Jedinstva iz Vlajkovca. Povratnik u tim, posle duže suspenzije Kosta Binđa, na najbolji način potvrdio je da će biti pravi u nastavku sezone, i da pauza nije ostavila traga. Njegovim golom, posle odličnog solo prodora već u 2 minutu, Mladost je povela sa 1:0. Posle toga vidjena je otvorena igra, ne nešto preterano lepršava, ali zadovoljavajuća za start prolećnog dela. Nesigurni sudija Bogdanović je već u 33. minutu isključio odbrambenog igrača domaćeg tima Šivanovića, ali je uprkos igraču manje na terenu, Mladost uspela da u nastavku utakmice postigne još tri gola, i tako zapečati sudbinu gostujućeg tima.
Posle odlične akcije ofanzivnog dela omoljčana, Krunić je u 86 minutu postigao najlepši pogodak na utakmici. Pred kraj susreta, sudija Bogdanović je isključio i Nebrigića iz Mladosti, pa je uprava kluba najavila protest povodom (ne)deljenja pravde ovog pančevačkog arbtitra.

Mladost: Bujaković, Božić (Veselinović), Živanović, Binđa, Mitrović, Nebrigić, Milenković, Ilić, Savanović, Krunić, Nikolovski.
Jedinstvo: Zagorac, Kosički (Mrđa), Milentijević, Ćetković, Moskić, Joksimović, Ivanović, Đurđev, Sarić (Rešić), Stojanov, Guja.

Stanje na tabeli ostalo je ne promenjeno posle prvog kola nastavka sezone u Južnobanatskoj fudbalskoj ligi. Mladost je i dalje na trećem mestu na tabeli sa 32 boda, Borac iz Starčeva je drugi sa 34, dok je lider ekipa Partizana iz Gaja sa 36. Narednog vikenda, na programu je 17.kolo, a Mladost gostuje poslednjeplasiranom timu na tabeli, u Grebencu, domaćem Vulturulu. Jesenas, omoljčani su slavili kući sa 2:0.