05.04.2009 kfkradnicki.com

Stašević debitovao pobedom

Radnički je sasvim zasluženo pobedio ekipu Metalca, koja se opet kragujevačkoj publici, predstavila u lepom svetlu. Prvih 45. minutadomaći igrači su se mučili da probiju jaku i organizovanu odbranu gostiju, koji su došli na Čika Dača sa samo jednim ciljem - da izbore bod. U tome su im pomagali i naši igrači, koji su u prvom delu susretu neorganizovano napadali, bez previše želje i žara, sputani težinom susreta, znajući da sve sem pobede bi predstavljalo katastrofu. I još ako se uzme u obzir da nisu igrali Nikola Ivanović, Mirko Radovanović, Vladimir Markićević i Saša Kocić, sasvim je razumljivo da prvo poluvreme treba što pre zaboraviti.
Prvu šansu na utakmici je propustio tek u 26.minutu Branko Baković, kada je posle centaršuta Miloša Lepovića, glavom tukao tik pored stative.Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Miloš Rakić u 43.minutu, kada je ostao sam ispred gola, danas odličnog golmana Metalca, Blagoja Gavrilovića, i umesto da sa deset metara bira u koji ugao da šutira, on je brzopleto reagovao i upito loptu pored desne stative. I to je bilo sve od fudbala u prvom delu.
Međutim, drugi deo je bio izuzetno zanimljiv sa tri pogotka, ali i tri crvena kartona. Počelo je uraganskim napadima domaćina. Metalac je sateran na svoju polovinu i to se već isplatilo u 48.minutu. Miloš Rakić je centrirao sa desne strane, bek gostiju Planić je pogrešno zahvatio loptu, a to iskoristio najbolji strelac Radničkog, Dragan Ristić i sa pet metara postigao svoj šesti gol ove sezone. To kao da je dalo krila, do tada jalovim fudbalerima Radničkog, pa se napadi smenjuju kao na traci. U 56.minutu Dragan Ristić izbija sam ispred golmana Gavrilovića, koji je istrčao van svog šesnaesterca i nemajući drugo rešenje, ruši centarfora Radničkog. Direktan crveni karton za Gavrilovića i lepa prilika da sa 18.metara Radnički iz slobodnog udarca poveća prednost. Tu šansu Radnički ne koristi, ali već posle četiri minuta, tačnije u 60.minutu Branko Baković koristi novo proigravanje Rakića i postiže drugi gol za Radnički.
Radnički je posle vođstva od 2:0 spustio loptu na zemlju i mirnom igrom pokušao da dovede utakmicu pri kraju. Međutim, sporan detalj u 71.minutu doveo je do toga da se do kraja utakmice igra veoma nervozno i na granici prekida. Naime, golman Radničkog Vranić, prilikom intervencija u svom šesnaestercu biva fauliran od strane rezerviste Kovačevića, koji to koristi i postiže pogodak za Metalac. Iznerviran tom odlukom, danas očajnog sudije Mladenovića, protestvuje i zarađuje direktan crveni karton. Radnički se povači na svoju polovinu i prepušta inicijativu gostima, ali na svu sreću domaćeg tima, Metalac sve do 90.minuta nije šutnuo na gol rezervnog golmana Đokića.
I tada još jedna sumnjiva odluka sudije Mladenovića, koji zbog jednog starta na sredini terena, pokazuje drugi žuti karton Aleksandru Markoviću i izaziva gomilu negodovanja sa tribina i klupe domaćeg tima. Iz tog prekida, Metalac je stvorio svoju jedinu priliku na utakmici, ali udarac glavom štopera Ivanovića, na sreću svih na stadionu, završava tik iznad prečke. Na ovaj način, Radnički je zabeležio dugo očekivanu pobedu i obradova verne navijače, koji su opet svih 90 minuta bodrili svoj tim.
Na kraju ovog izveštaja vredi napomenuti da su odlične partije pružili Ivan Božović i Miodrag Cvetković. Sledeće subote, 11.aprila Radnički gostuje u Valjevu, protivnik je domaća ekipa Vujić Vode.

Kragujevac, stadion "Čika Dača". Gledalaca: 500.  Rezultat: Radnički Kragujevac - Metalac Kraljevo 2:1 (0:0). Sudija: Marko Mladenović (Požarevac). Pomoćnici:Davor Portić, Ilija Simić. Žuti karton: Josović  (Radnički). Crveni kartoni: Vranić - 71.min, Marković - 89.min (Radnički), Gavrilović - 56.min (Metalac). Strelci: 1 : 0 Dragan Ristić - 48.min, 2:0 Branko Baković - 60.min., 2 : 1 Petar Kovačević - 71.min.

KFK Radnički : Bojan Vranić, Ivan Božović, Ivan Josović, Stefan Petrović (od 46.min. Dejan Stojković), Bojan Ostojić, Miodrag Cvetković, Miloš Lepović, Aleksandar Marković, Branko Baković ( od 70.min. Nikola Petrović), Miloš Rakić, Dragan Ristić (od 71.min. Dušan Đokić)
Metalac (K): Gavrilović, Planić, Jovanović, Kuzmanović, Ivanović, Ribać, Vasiljević (od 46. Belopavlović),  Otašević, Stevanović  (od 56. Dizdarević), Vasović ( od 46.min. Kovačević), Barjaktarević.

Jedinstvo 2 : 1 Sloboda (U)
Radnički (K) 2 : 1 Metalac (K)
FAP 2 : 0 Vujić voda
Sloboda (Č) 1 : 0 Loznica
Sloga (PM) 0 : 1 Sloga (K)
Budućnost (V) 0 : 0 Mačva