Moravac Orion pobednik turnira Vlasina 2014

Novi prvoligaš iz Mrštana iznenadio je sve prognozere i pobedom u finalu nad ekipom Radnika osvojio pehar Dnevnog sportskog lista "Sport" koji je i generalni medijski pokrovitelj prvog medjunarodnog turnira Vlasina 2014.

Šef stručnog štaba Moravac ORIONA Jovan Stanković nije dozvolio da značaj utakmice poremeti planove priprema, pa se na početku meča na terenu postavio kombinovani sastav Moravac ORIONA sastavljen od igrača koji nisu igrali dan ranije protiv Borca. Bila je to ujedno i jedna od poslednjih mogućnosti odredjenom broju igrača koji su na probi u Moravac ORIONU da dokažu stručnom štabu da zaslužuju mesto u postavi novog prvoligaša.

Na prvi pogodak čekalo se do 54. minuta. Miloš Stanković je vešto iskoristio grešku odbrane Radnika, krenuo u kontranapad, izašao sam pred golmana Radakovića i preciznim udarcem zatresao mrežu favorizovanih Surduličana. Sedam minuta kasnije izjednačenje. Loptu je iz auta u svom stilu u peterac ubacio Baranin, grešku odbrane i golmana Moravac ORIONA iskoristio je Jovanović koga je lopta lopta bukvalno pogodila u ledja i završila u mreži Mrštančana.

Do kraja izjednačena igra i rovovska borba uglavnom na sredini terena, uz žestoku bitku za svaku loptu, za svaki deo terena.

Pobednika su odlučili jedanaesterci. Posle prvih 5 serija, rezultat je bio izjednačen - 3:3. M. Stanković, Ćirić i D. Mladenović su bili sigurni, dok su N. Stefanovič i Milić promašili okvir gola. Na drugoj strani promašajem se revanširao F. Stojanović, dok je udarac Veličkovića odbranio golman Milan Mitrović, U 6. seriji sigurni su bili Cvetković i N. Stojanović. Saša Marković je preciznim udarcem na početku sedme serije doneo prednost Moravac ORIONU, a udarac Ilića sa bele tačke sjajnom intervencijom zaustavio je golman Milan Mitrović, pa je penal serija završena rezultatom 5:4 za Moravac ORION.

Najboljima su uručena priznanja na svečanosti u hotelu Vlasina. U ime pobednika turnira pehar je primio kapiten Vladicxa Cekić. Najbolji golman turnira je Milan Mitrović (Moravac ORION), prvi strelac Jovan Jovanović (Radnik), dok su organizatori za najboljeg igrača proglasili Dušana Živkovića iz čačansog Borca.

U utakmici za treće mesto Borac je tek posle izvodjenja penala savladao Horizont Turnovo pa je konačan plasman na tuniru Vlasina 2014.:

1. Moravac ORION
2. Radnik
3. Borac (Čačak)
4. Horizont Turnovo (Makedonija)

FINALE TURNIRA VLASINA 2014.

MORAVAC ORION - RADNIK 1:1 / penalima 5:4

Strelci: 1:0 Miloš Stanković u 54., 1:1 Jovanović u 61. minutu - Strelci iz jedanaesteraca: M. Stanković, Ćirić, D. Mladenović, Cvetković, Saša Marković (Moravac ORION), Jovanović, Krstić, F. Stojanović, N. Petrović, N. Stojanović (Radnik).

MORAVAC ORION: M. Mladenović, D. Stanković, Regojević, Milić, Ilić, Stoiljković, M. Stanković, Cvetković, Mihamed, V. Stefanović, A. Stanković. Igrali su i: Mitrović, Ćirić, D. Mladenović, Milić, N. Stefanović, Lampevski, Kostadinov.

RADNIK: Radaković, Ilić, Rajović, Baranin, Krstić, N. Stojanović, Kudjoe, Milutinović, Ristić, M. Petrović, Jeremić. Igrali su još: Jovanović, Ristić, Pejčić, F. Stojanović, N. Petrović, Veličković, Andjelković.

Jedinstvo (P) 3 : 1 Sloga (D)
Đerdap 3 : 1 Sinđelić
Car Konstantin 4 : 2 Timočanin
Radnički (S) 3 : 2 SFK Moravac
Moravac Orion 5 : 2 Tabane Trgovački
Kopaonik 6 : 1 Žitorađa