Silan start Temnića

Fudbaleri Temnića silno su startovali u prvenstvu zone Zapad i nagovestili da će ove sezone biti u krugu favorita za plasman u Srpsku ligu. Temnić je odmah počeo velikom ofanzivom koja umalo nije urodila plodom u 9 minutu kada je Rade Aksentijević centrirao sa leve strane lopta je pogodila u ruku  igrača gostiju Lukića ali penal nije iskoristio špic Varvarinaca Acković pošto je pogodio stativu.I pored psihičkog pada zbog neiskorišćenog penala domači su do poluvremena uglavnom igrali na protivničkoj polovini i propustili veliki broj šansi preko  Nikole Markovića,Žerjava i Sibinovića a gosti samo jedan šut na gol preko danas vrlo dobrog Nikole Miletića u 31. minutu pored gola.

9. minut. Acković iz penala pogađa stativu

Drugo poluvreme počelo je nesportskim gestom  Vasića koji je u 47. minutu udario Sibinovića  bez lopte pa ga je sudija poslao u svlačionicu..Varvarinci do kraja igraju isključivo na polovini gostiju ,a u vođstvo dolazi u 54 minutu preko štopera Žerjava koji posle kornera i odličnog centaršuta na drugoj stativi zakucava  glavom loptu u mrežu. Domači nastavljaju opsadu gola a onda u 56 minutu evro gol Milana Ćulje Markovića sa 27-28 metara strahovito pod prečku za 2:0 . Napadi domaćih  traju u talasima  u 64. minutu Nikola Marković pogadja prečku,Acković promasuje zicer a onda Sibinović u 66. minutu posle sjajnog prodora Nikole Markovića po  levoj strani zakucava u mrežu za 3:0. Gosti i ne pokušavaju da predju centar pa u 80. minutu Sibinovič na drugoj stativi idealno pronalazi Miloša Mihajlovića a ovaj čini čudo sa 1,5 metara pogadja prečku da bi konačnih 4:0 postavio prvi špic Stefan Sibinović u 88. minutu i nagoveštaj da će Temnić  u zoni Zapad zaista kako kaže njihov predsednik Darko Branković prvi favorit za titulu.

Žerjav u zagrljaju svojih igrača posle vodećeg gola

Temnić- Lugomir (Rakitovo) 4:0

Strelci. 1:0 Žerjav u 54,2:0 Milan Marković u 56,3:0 Sibinović u 66,4:0 Sibinović u 68 minutu.Stadion Temnića U Varvarinu, gledalaca 300. Sudija : Sladjan Kojadinović (Despotovac) 7.Opomenuti igrači: Ćosić (Temnić) i Lukić (Lugomir). Crveni karton: Žarko Vesić u 47 minutu (Lugomir). Igrač utakmice: Goran Žerjav (Temnić).

TEMNIĆ: Slobodan Marković-, Stanojević 7(Antić-),Ćosić 7,Pešić 7,5,Žerjav 7,5,Simonović 7( Milojević 7),Nikola Marković 7,5,Milan Marković 7,5,Acković 7(Mihajlović 7),Aksentijević 7,Sibinović 7,5.

LUGOMIR: Ilić 7,Milan Stojanović 6,Vasić 5,Gojković 6,5,Đokić 7,Lukić 6,5,Miletić 7(Konovalov 7),Dobrosavljević 7,Milošević 6,Aleksandar Stojanović 6,Jovan Stojanović 6,5.

Detalj sa utakmice: Žestoka borba za svaki pedalj terena