Kosanica startovala pobedom u Zoni "Zapad"

Kosanica iz Kuršumlije je pred domaćom publikom pobedila u prvom kolu prvenstva Zone „Zapad“ ekipu Dragocvet iz istoimenog mesta u opštini Jagodina sa 3:0. Golove su postigli Gvozdenović, Cvetković i Jovanović. Osvajanje tri boda na početku prvenstva u novoj ligi za Kosanicu je vetar u leđa u borbi za visok plasman na tabeli, istakli su u stručnom štabu. U sledećem kolu Kosanica igra u gostima sa Lugomirom. Utakmicu prvog kola po lepom vremenu pratilo je oko 200 gledalaca. Kosanica je od samog početka igrala žestoko, tako da je bilo potrebno samo dva minuta da postigne prvi gol. U kaznenom prostoru na nabačenu loptu natrčao je Gvozdenović i plasirao je u mrežu Vekića. Nakon samo 10 minuta, Cvetković na asistenciju Gvozdenovića postiže drugi gol. Treći gol postigao je Jovanović u 21. minutu. Tokom drugog poluvremena bilo je šansi ali je presing Kosanice s obzirom na visoko vođstvo popustio, pa do kraja utakmice nije više bilo golova. Sudija Mitrović nije imao puno posla, pokazao je samo jedan žuti karton i to jednom gostujućem igraču zbog prigovora.-Zadovoljan sam utakmicom jer smo startovali pobedom. Potrudićemo se da naredne utakmice odigramo ovako dobro, kako bi ostvarili dobar plasman u prvenstvu- kratko je prokomentarisao utakmicu trener Kosanice Predrag Jovanović.

Trener Dragocveta Vitomir Dimitrijević je istakao da tokom ove sezone očekuje od svog tima da pruži dobru igru a što se tiče današnje utakmice kaže da su došli oslabljeni, bez nekoliko prvotimaca. Po njegovom mišljenju, što se tiče Zone-zapad, apsolutni favorit ove sezone je Žitorađa i ekipe iz Varvarina i Paraćina, a njima će se možda priključiti i Kosanica.Kosanica je na današnjoj utakmici igrala u sledećem sastavu: Spalović, Vukašinović, Pećaranin (kapiten), Milićević, Ivić, Petrović, Jovanović, Milić, Cvetković, Jevtić, Gvozdenović, Milenković, Gajić, Lukić, Aleksić, Arsenijević, Marković i Novaković.Dragocvet: Vekić, Vasić, Stevanović, Petković, Milosavljević, Radojević, Marković, Mihajlović, Simić, Maslar, Nikolić, Jovanović, Anđelković i Arsić.Inače, u Zoni „Zapad“ igra 16 ekipa a poslednje, 15. kolo jesenjeg dela odigraće se 23. novembra Što se tiče Topličkih klubova Kosanice i Žitorađe, obe ekipe su prvenstvo započele pobedama. Žitorađa je postigla čak pet golova.