SLZ: Važna pobeda Petrovčana

Sloga (PM)-Budućnost 2:1,rezultat koji potpuno oslikava zbivanja na terenu. Domaćin bolji i efikasniji u prvom, a gosti iz Valjeva bolji u drugom, ali uspeli su samo jednom da zatresu mrežu i danas odličnog Teofilovića. Početak utakmice obećavao je mnogo više za domaću ekipu, kada je došla do brzog vođstva golovima Damnjanovića u 14' i Đurđevića iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca u 23.minutu. Domaćin u prvom poluvremenu silovit i očekivao se treći pogodak, ali su se gosti uspešno odbranili.
Samo što je počelo drugo poluvreme, gosti iz jedne gužve smanjuju na 2:1 pogodkom Đurića u 47.minutu. Od tada smo gledali žestoku bitku za svaku loptu, šansi je bilo na obe strane, ali se utakmica završila pobedom domaćina, koji je bio bolji makar za taj jedan gol. Gosti za svaku pohvalu, borbeni,ali u granicama fer pleja, ali da su imali malo više sreće, ne bi nezasluženo odneli jedan bod iz Petrovca. Sudijska trojka na čelu sa Vladanom Jeremićem iz Priboja odlično se uklopila svojim suđenjem u današnju utakmicu.

Na kraju moramo reći ,da je domaćin obezbedio veoma važne bodove i sada mirno očekuje sledeće kolo i ekipu Jednstva iz Uba, koja takođe gostuje iduće subote na stadionu u Petrovcu na Mlavi.

Stadion: Sloga Petrovac. Gledalaca: 250. Sudije: Vladan Jeremić, Nebojša Kojović i Nevena Pejović. Delegat FSRZS: Milan Jovanović. Strelci: Damnjanović, Đurđević (Sloga PM), Đurić (Budućnost). Žuti kartoni: Janković, Damnjanović, Mitić (Sloga), Matić (Budućnost).

Sloga (PM): Teofilović, Perić, Janković ,Radojković, Stević, Marjanović (od 61' Baroš), Damnjanović (od 66' Mitić) ,Zarić, Jakovljević, Radojičić, Đurđević(od 84' Živnustka)
Budućnost: Burmazović, Snegić, Kijanović, Jevtić, Matić (od 65'Tintor), Šumarčević, Vukašinović, Đurić, Kovačević (od 77'Đurić), Paunović, Andrić (od 55' Ilić)
igrač utakmice: Slaviša Zarić (Sloga).

Metalac (K) 2 : 1 Jedinstvo
Vujić voda 0 : 1 Sloboda (U)
Loznica 1 : 1 Radnički (K)
Sloga (K) 4 : 0 FAP
Mačva 4 : 0 Sloboda (Č)