Moravicki okrug: Miokovci - Spartak 0:0

Jedini susret premijernog kola lige moravičkog okruga,za sezonu 2014/2015,gde su bodovi podeljeni,odigran je u Miokovcima.Domaći su odmerili snage sa Spartakom iz Trnave a mreže su nakon 90 i kusur minuta ostale netaknute.Bili su igrači u plavoj opremi bliži golu,dva puta je i prečka bila saveznik gostujućeg tima ali je neosporna činjenica da su defanzivci Spartaka bili na visini zadatka.Upravo,zahvaljujući organizovanoj odbrani,slađi deo „plena“ putuje u Trnavu.

Prvu izglednu priliku ne koristi „devetka“ Spartaka Vukosavljević.Išao je sam ka Saviću,tukao sa desetak metara,iskosa sa leve strane ali je taj pokušaj iskusni golman lako ukrotio.Sve se odigralo u 4.minutu.Uzvratio je Bjelić tri minuta kasnije udarcem sa ivice kaznenog prostora.Lopta završava u naručju Zarića.Nešto mirniji period igre prekida Živković tek u 35.minutu.Dobro je šutirao unutar šesnaesterca,no Zarić sjajno reaguje i loptu skreće u korner.Do kraja prvog dela nije bilo šansi iz kategorije stopostotnih,pa se na odmor otišlo najnepopularnijim fudbalskim rezultatom.

Trebalo je da prođe petnaestak minuta igre u nastavku,da bi jedna od ekipa stvorila gol šansu.Monotoniju je prekinuo rezervista Miokovaca Antonijević.Odlično je prošao po levoj strani,ušao u kazneni prostor,tukao sa 11-12 metara,lopta odlazi pored stative.U 63.minutu,prvi put se zatresla prečka gola „žutih“.Bjelić je šutirao sa 7-8 metara,Zarić već bio savladan ali je okvir gola spasio rivala Miokovaca.Na trenutak se Spartak oslobađa pritiska i preti preko kapitena Simovića u 68.minutu.Njegov pokušaj iz slobodnog udarca sa 25 metara,odlazi tik pored leve stative Savićevog gola.Deset minuta kasnije nova povoljna situacija za tim iz Trnave.Brzonogi Smolović beži svom čuvaru i rezantno šutira sa 12-13 metara,malo iskosa ali nije bio precizan,pa golman domaćih nije imao potrebe da interveniše.Poslednjih desetak minuta viđena je prava opsada gola Spartaka.U tom intervalu Miokovci su izveli nekoliko kornera a najbliži golu bili su u prvom minutu sudijske nadoknade,kada je prečka po drugi put spasila „žute“,nakon udarca sa petnaestak metara.Koji tren kasnije arbitar Ilić označio je kraj susreta a oba tima ubeležila su prvi ovosezonski bod.

Dve "jedanaestice" prate razvoj događaja - Božović(Miokovci) i Smiljanić(Spartak)