24.05.2009 Marija Kostić

SLI: Topličanin- Svrljig 1:1

Fudbalri Topličanina su se remijem oprostili od navijča i od Srpske lige. Imali su više prilika za gol, ali su gosti ipak tokom većeg dela susreta imali minimalnu prednost, koju su stekli iz jednog, mogu slobodno reći, bezopasnog napada - igrač Srljiga je iz daljine uspeo da lobuje gomana Gligovića. Malo kasnije gosti su imali priliku da udvostruče prednost, ali golman Gligović je istrčao i dobro intervenisao. A onda nekoliko pilika za domaće, dva šuta, Dinčićev završava preko gola, a Milovanovićev zaustavlja golman. A onda najbolja prilika za Prokupčane, Stanković je imao loptu, dugo se razmišljao da li da šutira ili da uposli nekog od saigrača, odlučio se za ovo drugo, dodao je loptu Paunoviću, ali ovaj šutira u golmana. Priliku je imao i Jovanović, takođe šutira u golmana. Onda u poslednjem minutu prvog dela susreta slobodan udarac za domaće, izvodi ga kapiten A.D.Jović ali dobra intervencija golmana.

U drugom poluvremenu počeli su mirno, prvu priliku imali su domaći u 63. minutu, ovoga puta Kostićev šut zaustavlja golman, a dva minuta kasnije kontra napad na drugoj strani, ponovo se dobro pokazao Gligović. Topličaninovi fudbaleri su pokušavali da dođu do izjednačenja i upornost im se isplatila, Momčilović koji je ušao sa klupe i pružio dobru partiju, sjajno prolazi i postiže lep pogodak u 85.minutu. Želeli su Prokupčani da preokrenu rezultat u svoju korist, imali u poslednjim minutima utakmice još dve prilike, ali gola nije bilo. Konačan rezultat 1:1.

Prokuplje - Stadion kraj Toplice. Gledalaca: 200. Sudija: Filipović. Strelci: 0:1 u 13, 1:1 Momčilović u 85.minutu.
Sastav: Gligović, Milovanović, Paunović, A.D.Stanković (Vuković), A.D.Jović, Mijalković, Kostić, Rajković, Dinčić(Momčilović), Jovanović, Mihajlović (A.M.Jović)
Žuti kartoni: A.D.Stanković.

Radnički (N) 0 : 0 Balkanski
Radnik Rosa 0 : 0 Kopaonik
Jedinstvo 0 : 2 Car Konstantin
Župa 0 : 0 Timok
Topličanin 1 : 1 Svrljig
Dubočica 2 : 1 Vlasina