Zona Morava: Polet(T) - Metalac(K) 3:0

U svim elementima fudbalske igre Polet je nadvisio goste iz Kraljeva.Mlaki,bezidejni i potpuno inferiorni fudbaleri u „plavoj“ opremi tri puta su vadili loptu iz mreže.Nasuprot njima,domaćin čvrst,konkretan i rešen u nastojanju da rivalu ne ostavi ni promil šanse za povoljan skor.

Popović(Polet) sa loptom,okružen Stevanovićem(11),Đokićem(13) i Vukadinovićem(5) iz Metalca

Od momenta kada se prvi put začula pištaljka Filipa Beloice iz Kragujevca,“narandžasti“ su nametnuli svoju igru.Mnogo problema imala je defanzivna linija Metalca i neretko su rešenja tražili u dubinskim loptama.Kada to ne bi činili,po pravilu je dolazilo do grešaka koje je Polet u par navrata i iskoristio.Već u osmom minutu Popović izlazi pred Košanina ali ne uspeva sa desetak metara.Osam minuta kasnije bilo je 1-0.Šuluburić „seče“ loptu tridesetak metara od gola gostiju,zatim upošljava Glavonjića na 12-13 metara,koji oštrim udarcem pogađa donji desni ugao.Gol nije probudio Kraljevčane,pa su domaći nastavili da diktiraju tempo i stvaraju šanse.U rasponu od 29. do 35.minuta beležimo dva udarca ka golu Košanina.Prvo je Savković tukao iznad prečke posle centaršuta sa leve strane,da bi i Glavonjić bio neprecizan unutar šesnaesterca.Njegov prizeman udarac završava pored desne stative.Jedini konkretan napad Metalac je izveo u 45.minutu.Kolaković je pokušao sa distance i bio za malo neprecizan.

Posle svega viđenog u prvom delu,rezultat je za goste i dalje bio aktivan,no njihova igra u nastvku nije nagoveštavala bilo kakve pozitivne promene.Činjenica je da su izvršene određene rokade u postavci Kraljevčana ali za sve to domaćin je imao adekvatan odgovor.Četiri minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno rezervisti Aleksandriću da duplira prednost.Vešto je izbegao ofsajd zamku,prihvatio pas i rutinski,sa 7-8 metara,matirao čuvara mreže.Mada je do kraja ostalo 40 i kusur minuta bilo je jasno da bodovi ostaju „kraj pruge“.Zadovoljni igrom i pre svega rezultatom,domaći su „stali na loptu“ i strpljivo čekali novu šansu.Sve što su gosti uradili u drugih 45 minuta može stati u vremenski interval od 64. do 66.minuta.Tada su pripretili Stevanović,sa distance i Mijajlović sa pet metara ali je Obrenićeva mreža ostala netaknuta.U 68.minutu Aleksandrić postiže svoj drugi a treći timski pogodak,na sličan način kao u 49.minutu.„Zaspala“ je odbrana Kraljevčana i zaboravila na napadača Poleta,koji i ovoga puta ne greši unutar kaznenog prostora za 3-0!Potpuno indisponirani fudbaleri iz grada na Ibru,pokušali su do kraja još jednom da pronađu put do mreže rivala ali nisu uspeli,jer je Erakov udarac glavom završio u naručju Obrenića.Sve se zbilo u 76.minutu.Nakon tog detalja,prilika iz kategorije stopostotnih nije bilo,tako da je utakmica okončana važećim skorom iz 68.minuta. Nova „trojka“ vinula je Polet(T) na kotu „dva“,odmah iza Trepče,uoči duela sa Orlovcem iduće nedelje.Gosti ostaju na četiri boda posle pet odigranih mečeva a šansu da svoj saldo uvećaju imaće narednog vikenda u susretu sa Vodojažom.Do tada ostaje dovoljno vremena za analizu blede partije iz Trbušana.