23.08.2009 A. Daišević

Prva liga Srbije: Sloga (K) - Banat 1:0

Posle 43 godine Zrenjaninci su gostovali u Kraljevu, dvane 1966 Proleter, danas Banat. Sloga je, pak, posle sedam godina pred svojim navijačima odigrala drugoligaški meč i zabeležila jako važnu pobedu pokazavši dva lica. U sjajnom ambijentu, pred oko tri hiljade gledalaca "beli" su počeli silovito i Marinković je u 2.minutu glavom za malo bio neprecizan. Trenutak odluke desio se pet minuta kasnije. Filigranska akcija Vukojičića i Rađenovića, lopta je došla do mladog Vasilića,a on čim je zakoračio, iskosa sa desne strane u šesnaesterac, šutira u bliži ugao i vara danas vrlo dobrog Bogunovića. Erupcija oduševljenja se još nije ni stišala,a sledi nova šansa za domaće u režiji Rađenovića i Trnavca ali Bogunović brani. Samo dva minuta kasnije silovito prolazi Vukojičić, pokušava iz mrtvog ugla da iznenadi Bogunovića, ali vratar Banat siguran uz uzdahe sa tribina. Sloga je u prvih 45 minuta apsolutno dominirala, igrala brzo, agresivno i na takvu igru banaćani nisu imali adekvatan odgovor. U 32. minutu šansa utakmice. Rađenović i Marinković su dobili bitku na sredini terena, iskusni prvopomenuti filigranski šalje loptu ka Trnavcu, ovaj odmah centrira, a Mitić sa dva metra pogađa ruku Bogunovića i lopta umesto u mrežu odlazi u korner. Samo tri minuta kasnije Rađenović pokazuje kakav je majstor. Sa skoro centra igrališta primetio je da je Bogunović van peterca, usledio je pokušaj loba, ali vratar Banata izbvacuje vrhovima prstiju loptu u korner. U nastavku te akcije ponovo Rađenović snažno šutira sa 18 metara tik pored stative gola gostiju. Poslednja prava prilika u 42.minutu kada se u šansi našao Vukojičić, ali je ponovo Bogunović bio na mestu. Opštu utisak da je Sloga nadigrala Banat i da Zrenjaninci mogu da zahvale sreći i svom golmanu što su na odmor otišli sa minusom od jednog gola.
Daleko slabije je bilo u drugih 45 minuta. Slogini igrači svesni važnosti utakmice i prvih bodova nesvesnoi se povlače, brane 1:0 i Banata preuzima inicijativu, ali bez pravog šuta na gol i prave prilike,a sigurni i oprezni Urošević gospodario je u svom šesnaestercu. U jeku inicijative Banata igrač gostiju Milutinović, koji je u prvom poluvremenu već dobio žuti karton, načionio je nepromišljen potez i medveđu uslugu svom timu. Udario je Vukojičića,a sve je to video i prijavio pomoćni sudija Janićijević i zbog drugog žutog Milutinović odlazi pod tuš,a igrao se 64.minut. Iz slobodnog udarca minut kasnije Rađenović strahovito šutira,a Bogunović majstorski paradom brani. Do kraja ovog dela igre vredi zabeležiti jedinu priliku gostiju i to u 80.minutu kada je korpulentni Grumić dobio duel sa Vlašićem iz prve šutirao,a lopta očešala prečku gola "belih". Sloga je još imala priliku preko danas odličnog Trnavca koji je pokušao glavom, ali je lopta pored stative otišla pored gola. Navijači Sloge su znali sa svojim ljubimcima da proslave prvu pobedu u novoj sezoni.

Gradski stadion-Gledalaca: 3000.  Sudija: Lazar Lukić (Beograd).  Pomoćnici: Darko Karanović i Zoran Janićijević (obojica Beograd).  Strelac: Vasilić u 7. minutu.  Žuti kartoni: Marinković i Pelivanović (Sloga), Milutinović, Stević, Simić, Jeremić, Zorić (Banat).  Crveni karton: Milutinović (Banat) u 64. minutu. Igrač utakmice: Milutin Trnavac (Sloga).

Sloga: Urošević, Vasilić, Gojković, Pavlović, Vlašić, Trnavac, Marinković, Rađenović (od 86. minuta Janićijević ), Mitić (od 73. minuta Spasojević), Pelivanović, Vukojičić (od 88.minuta Nikačević ).
Banat: Bogunović, Pilipović, Mijanović, Milutinović, Ristović (od 46. minuta Simić), Stević, Jeremić, Cavrić, Stevanović (od 46. minuta Grumić), Srećo (od 62.minuta Zorić), Svitlica.

Novi Pazar 2 : 1 Teleoptik
Mladost (A) 2 : 0 Radnički (N)
Novi Sad 0 : 2 Kolubara
Sloga (K) 1 : 0 Banat
Mladost (L) 0 : 0 Dinamo
ČSK Pivara 1 : 0 Sevojno Point
Srem 1 : 0 Bežanija
Indjija 3 : 2 Proleter (NS)