PLS: Moravac ORION - Bežanija 2:0

Sugurna pobeda Mrštančana koji su od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka držali pod kontrolom sva dešavanja na terenu. Krenuli su od starta domaći fudbaleri u napade i jasno stavili fudbalerima Bežanije da u Mrštanu ne mogu da se nadaju osvajanju bodova.

Dobra igra dala je rezultat već u 15. minutu: po desnoj strani odličo je prošao Miloš Stanković, usledila je idealna povratna lopta do Nigerijca Emeke koji je sa 6-7 metara iz drugog pokušaja uspeo da savlada sigurnog golmana Bežanije Srdjana Ostojića.

Do odmora beležimo i prvi pokušaj fudbalera Bežanije: u 36. minutu Kovačević je posle kornera glavom šutirao pored gola. U 41. minutu idealna, stopostotna prilika za domaćina: Nikola Stefanović je odlično prošao po levoj strani, šutirao sa 11-12 metara, golman Ostojić kratko odbio loptu, najbliži i najbrži je bio Stefan Kostić koji je šutirao sa 6-7 metara ali je čuvar mreže Bežanije još jednom odličnom intervencijom uspeo da sačuva svoju mrežu. U sudijskoj nadoknadi vremena još jedan pokušaj raspoloženog Miloša Stankovića posle prodora po desnoj strani, ali i nova sigurna intervencija golmana Ostojića.

U nastavku se prvih dvadesetak minuta igralo uglavnom na sredini terena. U 66. minutu posle prekida koji je izveo Nikola Stefanović, prvi pokušaj igrača Moravac ORIONA golman Ostojić je uspeo da zaustavi, ali je u drugom pokušaju najviši u skoku bio Nemanja Radenović i glavom sa 6-7 metara smestio loptu u mrežu.

Do kraja je na terenu postojao samo jedan tim. U 78. minutu Stefan Ilić je bio sam na 7-8 metara od gola Bežanije, ali je Ostojić ponovo bio siguran.

Na kraju aplauzi navijača domaćih fudbalerima Moravac ORIONA na sigurnoj i zasluženoj pobedi.

MORAVAC ORION - BEŽANIJA 2:0

Strelci: 1:0 Emeka u 15., 2:0 Radenović u 66. minutu - Mrštane, stadion Orion, gledalaca: 1.000, sudija: Zoran Široki (Smederevo) 7,5, pomoćnici; R. Ranković i M. Janković, žuti kartoni: Radenović, M. Stanković (Moravac ORION).

MORAVAC ORION: Mitrović 7, D. Stanković 7, Regojević 7 (od 55. min. Saša Marković 7), Stefan Marković 7, Radenović 7,5, Rajković 7, M. Stanković 8. Stamenković 7,5, Emeka 7,5 (od 28. min. Kostić 6,5), Stefanović 7,5, Vukosavljević 7.

BEŽANIJA: Ostojić 7, Dos Santos 6 (of 67. min. Vladisavljević -), Kolunuja 6, Matović 6,5, Jakši 6, Stanovčić 6,5, Jelić 6,5, Djoković 6, Rakić 6 (of 46. Djordjević 6,5), Kovačević 6,5, Šaka 6 (of 57. min. Subotić 6).

Igrač utakmice: Miloš Stanković (Moravac ORION)

Javor Matis 1 : 0 Radnik
Bačka (BP) 1 : 3 Mačva
Inđija 4 : 1 Sindjelić
Metalac (GM) 0 : 1 Jedinstvo Putevi
Kolubara 1 : 1 Proleter