Košarkaši Priboja pobedom započeli novu sezonu

Košarkaši Priboja su na otvaranju sezone u Prvoj regionalnoj ligi Zapad zabeležili sigurnu pobedu u Kraljevu, KK Polet Ratina – KK Priboj 65-76, po četvrtinama 7:19, 19:25, 24:18, 15:14.

Iako sa znatno promenjenim sastavom u odnosu na prošlu godinu (otišli Nedeljković, Kovač, Bogdanović, Mićović, Bojović, a vratili se u tim Masalušić, Zec, Janjušević, Bjelak, Stanojević i novajlija Ćirković) košarkaši Priboja su odigrali odličnu utakmicu, posebno u prvoj četvrtini kada su sjajnom odbranom sveli domaćina na samo 7 poena za deset minuta. U nekoliko navrata u toku utakmice je razlika bila i preko 20 poena što je omogućilo treneru Dolašu da u završnici pruži šansu i mlađim igračima.
Zbog kašnjenja sa početklom ovogodišnjeg prvenstva, već u sredu od 19:30 u drugom vanrednom kolu, košarkaše Priboja očekuje i premijera pred domaćom publikom kada na parket Gradske dvorane u Priboju dolazi ekipa Studenta iz Bajine Bašte.

U nedelju je u prvom kolu Lige mlađih pionira Zlatiborskog okruga koja je kvalifikaciono takmičenje za Kvalitetnu ligu Zapadne Srbije u Priboju gostovala ekipa KK Arilja koja je savladala odgovarajuću ekipu KK Priboj rezultatom 31-59.