Košarkaši Priboja zadržali maksimalan učinak u Požegi

Košarkaši Priboja ne posustaju ove sezone. I na petom gostovanju u prvih osam kola jesenjeg dela prvenstva u Prvoj regionalnoj ligi Zapad ostvaren je trijumf, ovoga puta u Požegi, KK Sloga – KK Priboj 65 - 80, po četvrtinama 17:33, 20:14, 11:11 i 17:22.

Već u prvoj četvrtini bilo je jasno ko je kvalitetniji protivnik. Timskom igrom pribojski košarkaši su brzo stekli veliku prednost koju su do kraja meča rutinski sačuvali. U ekipi Priboja na ovoj utakmici je debitovao Sead Hadžifejzovići, novi igrač, od koga se očekuje da u dobroj meri pomogne pribojskoj ekipi da zadrži visok plasman u završnici jesenje polusezone.

Novom pobedom, osmom u nizu, pribojski košarkaši su zadržali maksimalan učinak u Prvoj RL Zapad sa 16 bodova, dva više od drugoplasiranog Zlatibora koji je takođe bez poraza ali i sa utakmicom manje. Narednog vikenda, u petak od 19 časova košarkaši Priboja u okviru 9. kola u Gradskoj dvorani dočekuju Prvu Petoletku iz Trstenika.

Sve mlađe selekcije KK Priboj su nastupale ovog vikenda. Juniori su na domaćem parketu poraženi od Mladosti iz Čačka 63-64 pogotkom gostuju uz zvuk sirene sa preko pola terena. Kadeti su bili bolji od Sloge u Požegi 61-70, dok su mlađi pioniri poraženi na gostovanju u Prijepolju od vršnjaka iz KK Ras rezultatom 60-53.