PL: Takovo Zvezda Helios - Klek Srbijašume 3:0

Odbojkašice iz Gornjeg Milanovca potpuno su opravdale ulogu favorita u duelu sa Klekom i na taj način sačuvale treće mesto na ligaškoj lestvici.Znalo se da je ekipa Takova,ove sezone,ubedljiva na svom terenu i da gosti retko uspevaju da osvoje i set ali očekivao se veći otpor devojaka iz Banata.No,to se nije dogodilo i susret je okončan maksimalnim skorom za nešto više od časa igre.

Uvodni trenuci davali su smernice daljem razvoju događaja.Do osmog poena Milanovčanke već prave osetniji suficit(8-4) i trener gostiju biva primoran da zatraži predah.Pokušavao je Nikola Doroškov da razmrda ekipu,što savetima,što izmenama,međutim rezultata nije bilo.Kako je set odmicao razlika je sve više rasla u korist Takova.Šest poena zaostatka Klečanke su imale pri skoru 11-5 a osam kod rezultata 15-7,da bi prvi period bio okončan sa ubedljivih 25-13.

I drugi set bolje počinju odbojkašice iz grada na Despotovici.Stojanovićeva je dobra na servis liniji i ubrzo donosi svom timu prednost od 3-1.Gošće uspevaju da se trgnu na trenutak i vraćaju rezultatsku ravnotežu kod šestog poena.U tim momentima se činilo da rival Takova može i nešto više.No,ubrzo sledi furiozna serija igračica u crvenoj opremi i bilo je jasno da će im pripasti i drugi set.Na tehničkom tajm-autu prednost je iznosila 12-7,posle asa Jeremićeve 15-10.As je odservirala i Baralićeva(tada je već bilo 22-14) a tačku na „i“ stavila Petrovićeva za 25-15 i 2-0 u setovima.

Treća deonica donela je i prvu prednost za tim Kleka.Zahvaljujući Ani Zečar i njenim neugodnim servisima,onemogućen je kvalitetan napad domaćih što gošće koriste i stiču višak(2-4).Uzvratile su ubrzo igračice Takova i nakon asa Trifunovićeve i bloka u režiji Kočovićeva-Paunovićeva,prave dva poena razlike(6-4).Ipak,imale su Banaćanke odgovor u tim trenucima i preko Vujnićeve i korektora Spasojevićeve vraćaju poen suficita(6-7).Od tog trenutka,na terenu je postojao samo jedan tim – Takovo.Već na tehničkom tajm-autu rezultat je glasio 12-7.Dakle,domaće vezuju 6 uzastopnih poena.Evidentno je bilo da će se utakmica okončati u tri seta.Razigrane odbojkašice trenera Milana Miloševića uvećavale su prednost kako je igra odmicala a finalni rezultat glasio je 25-16.

Ubedljiva i potpuno zaslužena pobeda koja nagoveštava izuzetno uspešnu sezonu milanovačke ženske odbojke.Dosadašnji rezultati nesumnjivo ukazuju da se u klubu kvalitetno radi,sa proverenim trenerskim stručnjacima,pa dobri rezultati ne treba da iznenađuju.I ako je takmičenje tek na polovini puta,može se konstatovati da će Takovo Zvezda Helios imati veliki uticaj na kreiranje gornjeg dela tabele.