Glavu gore
Sloboda – Radnik 1:2 (1:1). Uprkos solidnoj igri i borbenosti, okončan niz od četiri utakmice bez poraza. Naredne dve od presudnog značaja u borbi za opstanak. U prvom poluvremenu se igralo otvoreno i bez kalkulacija. Gosti prvi prete ozbiljnije, kada dobar centaršut sa desne strane nije propraćen podjednako dobrom realizacijom, pa udarac glavom iz velike blizine završava u rukama Tasića. Igrao se 20. minut kada je Radnik došao do prednosti. Grešku Bosmana na svojoj polovini gosti oberučke prihvataju pa bivši fudbaler Slobode, Predrag Lazić, rutinski realizuje priliku koju su mu servirali saigrači. Par minuta kasnije sudija očigledno igranje rukom u kaznenom prostoru ne sankcioniše jedanaestercem u korist Slobode. Inicijativu Rosonera prekida odlična kontra Radnika. Štoper Baranin gubi snagu u fanatičnom sprintu pa nije realizovao idealnu priliku koju mu je namestio Lazić. Ubrzo stiže kazna uz dosta sreće. Grujičić je započeo napad, Došljak nespretno centrirao, Popović isto tako šutirao, ali lopta idealno pronalazi Crnomarkovića koji sa 5 metara poravnava rezultat.

U drugom delu se nastavilo sa otvorenom igrom. Već u 48. minutu prva prilika kada je Šejić, nakon oštrog udarca Lekića po zemlji sa distance, uz napore loptu prosledio u korner. Lekić je akter i šanse koja je usledila dva minuta kasnije. Na njegov centaršut Popović za malo kasni, pa samo uspeva da prebaci prečku. Kada se činilo da je Sloboda bliža golu, usledio je detalj koji je rešio utakmicu u korist gostiju. Miličić rukom sprečava čist pogodak, a sudija pokazuje penal i crveni karton. Milovanović je sigurno realizovao kazneni udarac i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat – igrao se 62. minut. U nastavku nije bilo prilika na obe strane, Radnik je uspešno priveo meč kraju. Arhivski beležimo i crveni, odnosno drugi žuti karton za strelca pobedonosnog gola u 80. minutu.

Posle četiri odigrana kola prolećnog dela prvenstva, sa pet sakupljenih bodova Sloboda je i dalje u velikoj opasnosti. Slede dva duela sa direktnim konkurentima u borbi za opstanak. U par navrata smo pokazali da možemo, ovog puta i moramo. Glavu gore...