FK Sloga - Tračak nade sa Moravcem

Fudbaleri Sloge zabeležili su još jednu pobedu pred svojim navijačima i najavili bespoštednu borbu za opstanak u Prvoj ligi. Bodovi su bili potrebni i jednoj i drugoj ekipi pa otuda i nervoza koja je kulminirala u 28. minutu kada je zbog dve opomene isključen Stanojević. Igralo se dosta oštro ali u granicama dozvoljenog pa je sudija Radovanović pokazao malo više kartona. Gol odluke koji je doneo veliku radost i igračima i nacijačina postigao je Zoran Marušić koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena iu pokazalo se da to bio pravi potez trenera Veljka Dovedana. Desetak minuta pre kraja meča na nepropisan način je posle brzog kontranapada zaustavljen kapiten Nikola Radović. Loptu je namestio Marušić i postigao pravi evro gol. Golman gostiju je samo pogledom uspeo da proprati njet let i ulazak u mrežu. Pre toga viđeno je nekoliko dobrih prilika za pogodak sa obe strane ali su golmani bili na visini zadatka. Brzonogi Stanković bio je prava napast za gol domaćina ali se u tru navrata nije najboe snašao pred golom Sloge. Sa druge strane pripretili su Babić, Radović i Anđelković ali se tada istakao vratar Moravca Mitrović.

Duel Zucovića i Stefanovića Foto: Stole

SLOGA - MORAVAC ORION 1:0 (0:0)

KRALjEVO - Strelac: 1:0 Marušić u 77. Gradski stadion. Gledalaca 400. Sudija: Slaviša Radovanović (Laćarak) 7. Pomioćnici: D. Savović (B. Palanka), M. Šutulović (N. Sad). Žuti kartoni: Stanojević, Zucović, Radović, Anđelković (Sloga), Salihović, Egbo, Ćirić (Moravac). Crvenei karton: Stanojević u 28. (Sloga). Igrač utakmice: Zoran Marušić (Sloga).

SLOGA: Preković 7, Zucović 6,5 (od 63. Atanacković 7), Stanojević -, Marić 6 (od 70. Pavlović -), Babić 7, Milenković 7, Gordić 6,5, Anđelković 6,5, Radović 7 Perović 6 (od 49. Marušić 7,5), Vulić 6,5

MORAVAC ORION: Mitrović 7, Kostić 7 (od 60. Ilić 6,5), Petrović 7, Marković 6,5, Ćirić 7, S. Ilić 6,5, Stanković 7, Salihović 6,5 (od 76. Plisko -), Egbo - (od 28. Stamenković 6,5), Čukić 6,5, Stefanović 7.