Spartak bolji od Lask Crvene zvezde

U derbiju 14. kola Super lige Srbije u fudbalu za žene, subotički ŽFK "Spartak" je na domaćem terenu ubedljivim rezultatom 5:1 savladao ŽFK "Lask Crvenu zvezdu".

Prvih dvadesetak minuta obe ekipe su bile podjednake, ali su ipak gošće prve povele, već u 3. minutu, golom Dine Blagojević. "Golubice" su u 7. minutu uspele da izjednače na 1:1, pogotkom Violete Slović iz slobodnog udarca. Do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao nepromenjen, mada su domaće igračice imale veću terensku inicijativu. U drugom poluvremenu "Spartak" je bio apsolutno dominantnija ekipa i potpuno zasluženo je postigao još 4 pogotka za konačnih 5:1.

ŽFK Spartak – ŽFK Lask Crvena zvezda 5:1 (1:1)

Strelci: Slović u 7, Filipović u 59, Nikolić u 72. i 88, Poljak u 75. za Spartak, a Blagojević u 3. minutu za Crvenu zvezdu.

SPARTAK: Gardijan, Ilić, Krstić, Radanović, Slović, Malešević, Poljak, Matić, Nikolić, Damjanović, Marenić (Filipović).

CRVENA ZVEZDA: Vuković, Živanović, Stojanović, Đuriček (K. Đorđević), Bobić, Stefanović, Pantelić, Erac, Trišić, Blagojević, Elenkov (T. Đorđević).