Fudbal u Barandi zavijen u crno

Veoma teška vremena su došla za ekipu iz Barande. U poslednjih pet kola svega jedan bod što je dovoljno, da po formi, budu prikovani za  dno PFL Pančevo. Danas je u goste ekipi iz Barande došao tim Vojvodine iz Crepaje koji je bio glavni konkurent za mesto na tabeli.

Od samog početka krenulo je loše po ekipu Radničkog. Naime već u drugom minutu meča bio je dosuđen penal za ekipu Vojvodine. Simić se jeste pomagao guranjem u duelu sa protivničkim igračem. No bez obzira na to stiče se utisak da je igrač Vojvodine lako pao i da glavni sudija meča Radeka S. nije morao pokazati na belu tačku. Golman Radničkog Trbojević procenio je gde će Kovrlja V. šutirati, no nije mogao da spreči da lopta završi u njegovoj mreži. Tako je ekipa iz Crepaje već u drugom minutu meča imala prednost od jednog gola. I ako se odigrao na samom početku meča, ovaj momenat se može okarakterisati kao prekretnica utakmice. Igrači Radničkog su bili besni i igrali su agresivno. Kompas su izgubili i ljudi koji su posmatrali meč sa strane. Najvatreniji u pritužbama bio je Živanov Milorad, koji je imao ulogu glavnog redara, te je opravdano isključen sa terena. Tim iz Barande imao je više loptu u nogama, međutim završnice su bile loše. Uglavnom se svodilo sve na  „bunarenje“.  Gosti nisu imali velik posed lopte, ali su bili kreativniji u završnicama.  Trbojević se istakao dobrom odbranom spasao je zicer u situaciji kada je protivnički igrač bio svega par metara od njegovog gola.  Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:1 za goste.

Drugi deo utakmice nije doneo veće promene u odnosu snaga na terenu. Tim Radničkog je više vremena proveo na protivničkoj polovini. Međutim gosti su pokazali da nije potrebno puno vremena da se potigne pogodak. U brzoj kontri igrači gostiju su izigrali odbranu baranđanske ekipe i Tiodorović M. nije bilo teško da savlada golmana Radničkog Trbojevića. Sada već veliku prednost, igrači Radničkog koji su igrali pod tenzijom, nisu mogli da stignu. Više vremena trošili su na vređanje sudija nego fokusirajući se na samu igru, kao da „ne jure“ dva gola zaostatka. Utakmica je bila u sve veći broj navrata prekidana, što je više odgovaralo gostima. Jedino što je uspela ekipa Radničkog do kraja meča je da postigne utešni pogodak. Strelac je bio Dodić M. koji je iskoristio odličan centaršut Rošulj N. u 75. minutu meča.

Na kraju 1:2 za ekipu Vojvodine koja je sada na lepom trećem mestu. Radnički je ovim porazom dodatno zakomplikovao svoju situaciju. Jasno je da više nema ambicija za vrh tabele. Do kraja sezone ima još 9 kola i potencijalnih 27 bodova je u igri. Nezahvalno je baviti se kalkulacijama još sada. No vredi imati u vidu da Radnički koji je 6. na tabeli sa 31 bodom „beži“ od poslednjeplasirane ekipe Vulturula svega devet bodova.
Radnički(Baranda) 1:2 Vojvodina (Crepaja)

Golove postigli: za domaće: Dodić Milan u 75.minutu, za goste: Kovrlja Vasilije u 2. minutu (penal). Tiodorović Marko u 61.minutu. GLAVNI SUDIJA: Radeka Stefan. POMOĆNE SUDIJE: Dangubić Uroš i Jaćinovski Dejan. DELEGAT: Ankajcan Jovan.

Sastav Radničkog: Trbojević, Jovanov (Ilić 46.min),Radojev, Baić, Simić, Rošulj N.,Šušnjar, Dodić, Lazin (Svilarević 46.min), Dobrić, Bojković.
Sastav Vojvodine: Šarac, Belić(Aleksić 55.min), Vojnov, Popović, Mitić(Ostojić 89.min), Tiodorović, Atanacković, Kovrlja, Radivojev, Splajt, Nikolov.