Temnić brusi formu na Zlatiboru, opet pobeđen bivši prvoligaš

Fudbaleri Temnića članovi Srpske lige Istok bruse formu ove nedelje na pripremama na Zlatiboru. Varvarincima koji imaju najviše ambicije u predstojećem prvenstvu dobri domaćini su FK  Jedinstvo-Putevi  i hotel "Palisad" gde je ekspedicija Temnića smestena. U ekspediciji Temnića pored stručnog štaba na čelu sa Draganom Đukićem ali i rukovodstvo kluba na čelu sa vrlo ambiciznim predsednikom kluba Darkom Brankovićem koji je pun hvale za gostoprimstvo na Zlatibori i idealne uslove koje hotel "Palisad" poseduje, nalazi se i 23 igrača. Oni su danas odigrali i prvu utakmicu protiv bivseg prvoligasa ekipe Jedinstvo-Putevi.i ponovo pobedili i ne samo to već u šestoj uzastopnoj utakmici nisu primili gol iz igre.

Fudbaleri Temnića na čelu sa predsednikom Darkom Brankovićem u hotelu "Palisad" neposredno pred utakmicu sa Jedinstvom

Jedinstvo-Putevi- Temnić 0:1 (0:0)

Strelci: 0:1 Acković u 55. min. Teren hotela "palisad" gledalaca 150. Sudija : Mladen Gligorijević (Užice),pomoćnici Uroš i Aleksa Šarenac (Užice).

Jedinstvo-Putevi: Rosić, Gligić, Joksimović, Đ.Glišović, R.Glišović, Pavlović, Šunjarević, Mladenović, Janković, Stanić i Mihajlović. Igrali su još:Vukašinović, Milutinović, Peković, Živković, N.Stanić, Cvijović.

Temnić: Slobodan Marković, Krstić, Petković, Radovanović, Žerjav, Jovan Jovanović, Rajković, Miletić, Pavlović, Milan Marković, Sibinović. Igrali su još: Simonović,Ćosić, Acković, Aksentijević, Raković, Jevtić, Pešić, Boškovac, Manojlović, Ristić.

Od početka utakmice igralo se tvrdo sa dosta taktičkih varijanti koje su treneri Lakićević (Jedinstvo) i Đukić (Temnić) spremili i uglavnom na sredini terena. Prvu veliku šansu propustio je Temnić u 35. minutu kada je novajlija Raković ( samo nekoliko minuta ranije zamenio povredjenog Krstića) lepo prodro po desnoj strani uputio odličan centaršut ali je Radovanović poslao loptu tik iznad prečke, samo dva minuta kasnije najbolji strelac Temnića Sibinović pokušao je sa 20  metara ali neprecizno. U 40. minutu Petković prolazi kao vihor po levoj strani ali odličan centaršut ne realizuje Sibinović. U istom minutu umalo kazna nesporazum golmana Temnića Markovića i Rakovića umalo nije kaznio Mihajlović koji je lobovao i golmana ali i gol Temnića.

Sastanak pred utakmicu

U 55. minutu samo što je ušao posle sjajnog pasa Radovanovića dugog preko 30 metara Acković u prvom kontaktu sa loptom dovodi majstorski  Varvarince u vođstvo.. Tri minuta kasnije  užičani imaju šansu za izjednačenje, ali golman Temnića Slobodan Marković odlično brani. Do kraja Užičani pritiskaju a trener Temnića Dragan Đukić kao da je prepustio sredinu terena Užičanima dok opasnim kontrama pokušava da resi utakmicu. U takvim kontrama najbolje se ne snalaze Jevtić,Miletič i Acković dok poslednju priliku za izjednačenje propusta Cvijović u 88. minutu. Treneri obeju ekipa bili su zadovoljni igrom,trčanjem i zalaganjem igrača a trener Varvarinaca Dragan Đukić posebno je bio zadovoljan nekim taktičkim varijantama koje je sproveo, Na kraju treba istaći novu odličnu partiju Jovana Jovanovića  koji se sve više nameće kao mogući starter u ekipi Temnića.