Samo remi u Varvarinu, prečke i stative sprečile pobedu Temnića

Derbi prvog kola Srpske lige grupa Istok privukao je veliku pažnju u ovom delu Pomoravlja, a što nije bilo pobednika zaslužni su golmani dve ekipe ali i neefikasni strelci pre svega domaćeg Temnića. Uzbudjenja su počela već u trećem minutu. Robusni Pavlović primio je loptu u visini šesnaesterca topovski opalio golman Mladenović odbio loptu do prvog strelca Varvarinaca Stefana Sibinovića  ali ovaj na ogromno razočarenje gledalaca pogadja stativu gostiju. Nastavio je Temnić sa pritiskom u 10. minutu svoj šut je oprobao je Miletić a onda 20. minut i Temnić vodi 1:0. Ćosić je bacio jednu dugu loptu čak sa svoje polovine na ivicu protivničkog šesnaesterca gde je prima Sibinović majstorski se okreće cilja donji levi ugao golmana Mladenovića , njegova dropka vara golmana gostiju za erupciju odusevljenja na stadionu Temnića. Gosti se polako otvaraju i brzo stižu do izlednačenja, posle kornera u 27 minutu sa leve strane lopta pada u peterac domaćih, nespretno reaguju i golman Slobodan Marković i uža odbrana pa štopr gostiju Džikić  maltene sa gol linije ubaca loptu u mrežu za 1:1 i muk na tribinama.

Kakva je to radost 1:0 za Temnić.Foto Slobodan Simić

Temnić ponovo kreće u napade i u 32, minutu najlepša akcija utakmice . Rajković na ivici šesnaesterca odlično upošljava Pavlovića na poziciji polulevo od gola ovaj sjajno odlaže loptu mladom Petkoviću koji sjajno šutira ali pogađa suprotne raklje golmana gostiju- u 39. minutu Milan Marković odlično na drugoj stativi pronalazi Rajkovića ovaj šutira glavom ali DŽikić glavom sa gol linije izbaca loptu u polje. Na poluvreme se otišlo remijem a Temnić je mogao da vodi, mnogo šansi ali i prečka i stativa nisu to dozvolili.

Drugi deo potpuno nalik na prvi već u 47.minutu Rajković s desna pronalazi Sibinovića ali ovaj prebaca gol na drugoj stativi. A onda uzvraćaju gosti u 57. minutu Marko Kostić je u idealnoj poziciji  polulevo ali golman domaćih Slobodan Marković krajnim naporom spasava svoju mrežu. Sledi jedna dubinska lopta za Ackovića koji je u medjuvremenu ušao da pojača napad Temnića u svom stilu je prima izlazi ispred Mladenovića, štoper gostiju ga vuče za dres ali Acković izdržava i šutira pravo u golmana Mladenovića, da je pao danas odlični Miloš Milanović bi sigurno pokazao na belu tačku ovako je prevelika želja Ackovića pobedila pragmatičnost. Pokušali su domaći još jednom preko Sibinovića pa preko Rajkovića iz slobodnjaka ali bez uspeha. Gosti nisu sedeli skrštenih ruku morao je u 78. minutu Slobodan Marković da izadje van šesnaest da bi sprečio goste da postignu pogodak. A onda igrač domaćih pravi potez za evro špice samo što ovaj put lopta nije htela u mrežu. Korner sa desne strane za Temnić izvodi Rajković u buketu igrača najviši je golman Mladenović koji boksuje loptu a ona pada na 20 metara Miletiću koji ne čeka da padne već u stilu leg. Bore Kostića iz prve volejom topovski šutira i pogađa stativu(unutrasnju) i izlazi iz gola. Pokušao je do kraja još jednom Sibinović ali nije uspeo ostalo je 1:1 a navijači su napustili stadion u Varvarinu u uverenju da bog nije pogledao Temnić (dve stative i prečka) ali prvenstvo je dugo Temnić je igrao dobro a kad igras dobro rezultati sami dodju.

Temnić - Moravac Orion (Mrštane)  1: 1 (1: 1)

Strelci: 1:0 Sibinović u 20, 1:1 DŽikić u 27. minutu. Stadion Temnića u Varvarinu, gledalaca 500. Sudija Miloš Milanović (Ćuprija) 8. Opomenuti igrači: Miletić i Žerjav (Temnić). Igrač utakmice. Miloš Petković (Temnić).

TEMNIĆ: Slobodan Marković 6, 5, Petković 7, 5 (Pešić-), Ćosić 7, Radovanović 7, 5, Žerjav 6, 5, Jovanović 7, 5 (Acković-), Miletić 7, 5, Milan Marković 7, Pavlović 7 (Manojlović-), Rajković 7, Sibinović 7, 5.

MORAVAC - ORION: Mladenović 7, 5, Mitić 6, 5, Petrović 7, DŽikić 7, Ćirić 6, 5, Cekić 7, Nikolić 7, 5, Stamenković 6, 5(Milić-), Stošić 7(Stefan Kostić 6, 5), Miloš Petrović 7, 5(Ilić-), Kostić 6, 5.