MFL Sombor : Pobedom na premijeri uveličali Velikogospojinsko slavlje u selu

Premijerni susret Međuopštinske Lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci, igran u Rastini na dan Slave sela, Velike Gospojine, završen je visokom pobedom domaće ekipe , koja je savladala goste iz Kule, KFK sa rezultatom 5:0. Fudbaleri domaćina, predvođeni novim trenerom , Nemanjom Žigić, u svemu su nadigrali novoformirani tim iz Kule, koji je još nedovoljno uigran neslavno počeo takmičenje u somborskom „betonu“.

Lep i sunčan dan, uz sparno vreme, na dobro pripremljenom terenu, u svečarskoj atmosferi pred oko stotinjak gledalaca,  kao da je bio stvoren za jedan prvenstveni dvoboj ekipa koje su počele takmičenje u Međuopštinskojm rangu.Domaćini su se pokazali kao mnogo spremnija ekipa, sa više motiva i želje za potpunim trijumfom, i u tome su uspeli, dok su na drugoj strani gosti ispoljili niz grešaka, naročito u fazi odbrane svoga gola, pa i ne čudi što su tako prošli.

Ovu utakmicu ekipe su započele u dresovima sličnih boja, pa su nakon desetak minuta igre gosti morali da obuku rezervne dresove, i tako omoguće bolji pregled, igračima, sudijama i publici u raspoznavanju i praćenju same utakmice. Igrao se 12 minut kada je mladi Stefan Minić po desnoj strani promešao odbranu kuljana i uputio upotrebljivu loptu pred šesnaesterac gostiju, koji su akciju domaćina zaustavili prekršajem za slobodan udarac,a centarfor domaćih je isti pretvorio u vođstvo od 1:0. Do kraja prvoga dela, menjale su se akcije pred jednim i drugim golom, rezultat je ostao isti,a od ostalih događaja, samo je žuti karton Boškovića (KFK) za jedan prekršaj, bilo nešto statistički vredno pomena u ovom periodu.

Nastavak utakmice pripao je gostima, ali za kratko, jer su u 49 minuti pogodili prečku visokog čuvara mreže rastinaca,Ercegorčevića. Dva minuta kasnije jedna kontra akcija fudbalera Rastine urodila je plodom, kada je mladi Minić sa nekih 16 metara neodbranjivo, u suprotni ugao, pogodio mrežu golmana Bertla za 2:0. U 73 minuti centarfor rastinaca Pejinović pogađa desnu stativu gostiju,a poslednjih 10 minuta susreta protiče u potpunoj dominaciji domaćeg tima. Najpre u 81 minuti, iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, Pejinović povisuje na 3:0,a 5 minuta kasnije isti igrač , na dodavanje rezerviste Kosanovića, daje het-trik na utakmici i stiče epitet najboljeg pojedinca meča. Konačnih 5:0 postiže agilni Kosanović šutom iz prve u drugoj minuti nadoknade, i stavlja tačku na važnu pobedu svoga tima na startu prvenstva, i samim tim nagoveštava da će tim iz Rastine u ovoj sezoni igrati znatno drukčiju ulogu od one koju su igrali u minulom prvenstvu.

Utakmica je protekla u fer i korektnoj borbi i ponašanju aktera, pa ni sudijskoj trojki, na čelu sa Miščevićem iz Apatina, nije bilo teško voditi ovaj meč.

Međuopštinska Liga RASTINA 1918- KFK KULA 5:0 (1:0)

Rastina, 28. 08. 2015. Igrališta „Milan Đević“. Gledalaca 100. Sudija Miščević( Apatin). Pomoćnici Mahotka i Dijana Humel. Delegat Mraović. Strelci Pejinović u 12, 81( iz penala) i 85 , Minić u 51 i Kosanović u 90+2 za Rastinu. Žuti karton Bošković (KFK) Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Pejinović (Rastina 1918).

RASTINA 1918: Ercegorčević,Vidaković(Vukobratović), Matijević,Kapetinić, Dujmović,Zubović(Kosanović), Koruga, Džinić, Peinović, Minić, Trifunović(Delija).

KFK KULA : Bertl, Pejčić,Rašković(Vujović),Radovanović,Zubović,Sušić,Jovičić, Bertić, Simonović,Bošković,Stojkov(Bogojevac).

12 minut. Prvi gol na utakmici, strelac Pejinović