Mašinci se osladili
Posle četiri poraza i jednog remija fudbaleri drugog kragujevačkog prvoligaša obradovali su svoje navijače. Novajlija u ligi savladao je niškog Koprenikusa u zanimljivoj i dinamičnoj utakmica sa mnogo obrta i 10 pogodaka. Iako je cela ekipa trenera Marka Gavrilovića, doskorašnjeg grača ovog kluba, odigrala borbeno do kraja, najveći doprins prvoj pobedi dao je iskusni Mališa Cvetković, koji je postigao tri pogotka.

Mališa Cvetković postigao het-trik (Foto: M. Jovičić)

Početak susreta nije nagoveštavao ovakav ishod susreta. Gosti su brzo došli u vođstvo pogotkom Đorđevića u četvrtom minutu. Međutim, fudbaleri Mašinca nisu posustali i brzo su se podigli. Pogocima Cvetkovića u 9. i 15. uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist, a Aksentijević je u 17. minutu prednost povećao na 3:1.

Samo minut kasnije, Nišlije su preko Mljkovića uspele da smanje rezultat, ali Cvetković svojim trećim pogotkom na utakmici vratio prednost kragujevačkog prvoligaša na gola prednosti 4:2. Gost se nisu predavali i šutevima iz daljine pokušavali su da dođu do pogodaka. To je uspelo Nazifiju i Stankoviću, koji su za dva minuta izjednačili na 4:4.

Posle sjajne akcije, Matović je ponovo doveo Mašinac u vođstvo. Cvetković je imao veliku šansu i za četvrti pogodak, ali nije iskoristio kazneni udarac sa deset metara. Ipak, neizvesnost oko pobednika ovog zanimljivog susreta otklonio je Matović u poslednjem minutu i postavio konačan rezultat 6:4 za prvu pobedu Kragujevčana.

Sa ovom pobedom i četiri boda Mašinac je popravio plasman za dva mesta i preselio se na devetu poziciju na tabeli.

Pobedu u šestom kolu Prve lige Srbije zabeležio je i šampionski tim Ekonomca, koji je u Novoj Pazovi slavio u duelu sa istoimenim klubom sa 10:3 i zadržao prvo mesto na tabeli sa 15 bodova, koliko ima i niški Kalča, ali sa utakmicom manje.

U narednom kolu, Mašinac je gost Deusa u Sremskoj Mitrovici, a Ekonomac dočekuje Novi Pazar.

MAŠINAC – KOPERNIKUS 6:4 (3:2)

KRAGUJEVACDvorana: „Jezero“. Gledalaca: 100. Sudije: Nikola Aleksić i Nebojša Panić (obojica iz Beograda). Strelci: Cvetković u 9, 15. i 25, Aksentijević u 17. i 40. i Matović u 33. za Mašinac, Đorđević u 4, Miljković u 18, Nazifi u 30. i Stanković u 32. minutu za Kopernikus. Žuti kartoni: Matović (Mašinac), Stanković, Nazifi, Milačić (Koprnikus). Crveni kartoni: Antić (Mašinac), Stojanović (Kopernikus) obojica po završeku utakmice. Nagomilavanje prekršaja: Mašinac: 9 (5+4), Kopernikus:10 (4+6).

MAŠINAC: Đorović, Cvetković, Nikolić, Pajić, Matović, Aničić, Aksentijević, Milovanović, Antić, Vesović, Kovačević, Isailović, Mijatović.

KOPERNIKUS: Stojanović, Stanković, Đorđević, Janković, Nazifi, Milačić, Milačić, Miljković, Stefanović.

IGRAČ UTAKMICE: Mališa Cvetković (Mašinac).

Niš 92 9 : 4 Flash Bečej
Novi Pazar 0 : 2 Kalča Memoris
FON 1 : 5 Smederevo
Mašinac 6 : 4 Kopernikus
Vranje 1 : 3 Deus